SATSO Heyetinden Atmaca'ya ziyaret

Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Komisyon Başkanı Behlül Bayrak ve Başkan Yardımcıları Zafer Yıldırım ile Enes Akcan, Komisyon Üyelerinden Ercan Garlı ve Ahmet Şehit’ in katıldığı ziyarette ticari iletişim ve ticari elektronik iletilere yönelik istişarelerde bulunuldu.

ÖNEMLİ BİR PAYDAŞIMIZ

Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, SATSO Heyetinin ziyaretinden memnuniyetini dile getirerek “SATSO Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu üyelerine söz konusu ziyaretleri ve iş birlikleri için teşekkür ediyoruz. SATSO ciddi çalışmalar yaptığımız önemli bir paydaşımız” dedi. İl Müdürü Atmaca konuşmasının devamında ticari iletişim ve ticari elektronik iletilere yönelik yeni düzenleme ile ilgili bilgi vererek şunları dile getirdi: “Tüketici vatandaşlarımızdan izinleri dahilinde olmadığı halde sürekli ticari sesli arama, e-mail, SMS aldıklarından duydukları şikayeti dile getiriyorlar. Ticari amaçlı elektronik iletilere yönelik Bakanlığımız çalışmalar yürütüyor. Bu çalışma kapsamında, firmaların faaliyetlerine zarar vermeyecek ve tüketicilerin lehine uygulamalar hayata geçiriliyor” dedi.

ÜYELERİ BİLGİLENDİRECEĞİZ

Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak ise konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Günümüzde tüketicilerimiz ve üyelerimiz kendilerinin firmalar tarafından sürekli rahatsız edilmesi, mail kutularının gereksiz iletilerle dolması ve sık sık SMS ile rahatsız edilmelerinden oldukça şikayetçi durumdalar. Ticaret Bakanlığımız öncülüğünde hayata geçirilen İYS oldukça verimli olacak bir sistemdir. Müdürümüz Emre Atmaca’ya ziyaretimizde bu önemli gelişme hakkında bizlere bilgi verdiği için teşekkür ediyoruz. Üyelerimiz arasında da müşterilerine ticari elektronik ileti gönderenler var. Biz de Odamız öncülüğünde Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu olarak bu sistem ve yaptırımların ciddiyeti hakkında üyelerimizi bilgilendirme çalışmalarını sürdüreceğiz.” dedi.

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/9440014/satso-heyetinden-atmacaya-ziyaret