Valiz Kılıfı Nedir? Ne İşe Yaramaktadır?

Pandeminin etkilerine bağlı olarak seyahat biçimlerimiz de farklılık göstermeye başladı. Yine de ilk zamanlara göre normalleşmeye yavaş yavaş geçildiği için eskisi gibi şehirler arası ya da şehir dışı seyahatlerini yapabilmekteyiz. Seyahat ile değişen bir başka şey ise seyahat aksesuarlarımız oldu.

Günümüzün seyahat anlayışı ile birlikte gelen birçok farklılıklar gelişti. En basitinden pandemi ile dahi maske, PCR testi zorunluluğu ya da aşı kartı gibi konular ortaya çıktı ve hijyen gibi konularda bir hayli önem kazandı. Bu yüzden insanlar her şeyden önce kendilerinin ve eşyalarının hijyen olmasına dikkat etmeye başladı.

Tüm bunlar birleşince yeni yeni sektörler ortaya çıktı. Daha önce çıkan sektörler de gelişim kazandı. Seyahat aksesuarları da bu gelişimden etkilenen sektörler arasında yer aldı. Daha önce de oldukça çok talep gören fakat pandemi ile talebi bir hayli artan aksesuarlardan biri de valiz kılıfı oldu.

Valiz koruyucu kılıf olarak da geçen bu kılıflar xray gibi herkesin eşyalarının geçtiği umumi yerlerde çantaları korumasını sağlıyor. Seyahatini daha rahat hale getiren bu kılıflar başka birçok işe de yaramaktadır. O zaman valiz kılıfı nedir ve ne işe yarar beraber inceleyelim.

Valiz Kılıfı Nedir?

Valiz kılıfları, valizi çevreleyen sağlam plastik ya da gerilebilir kumaştan üretilen koruyucu bir aksesuardır. Genellikle göz alıcı tasarımlarla birlikte çeşitli renk ve desenlere sahiptirler.

Her şeyden önce bir valiz kılıfı kullanmanın en cazip sebebi bavuluna katacak farklılık ve hoş tasarıma sahip olmasıdır. Çoğu insanın valiz kılıfı alırken göz önünde bulundurduğu ilk şey tasarımıdır. Kıyafetlerinle, paltonla uyum sağlayacak mı, en önemlisi tarzına hitap ediyor mu bu gibi konular dikkate alınır.

Valiz için kılıf kullanmak otogar ya da havaalanlarında valizini diğer valizlerden ayırt etmeni sağlar. Böylece çantan kayıp oldu mu ya da karışmasın gibi dertlere de girmene gerek kalmaz.

Oldukça güzel bir valize sahipsin ama bunun ne kadar süre ilk günkü gibi kalacağına emin değilsindir. Çünkü seyahatlerimiz sırasında özellikle en büyük darbeyi alanlar ayaklarımızdan sonra valizlerimizdir.

Valiz kılıflarının bir başka güzel bir özelliği ise hırsızlara karşı da caydırıcı olmasıdır. Çünkü valiz kılıfı valizini kişiselleştirir. Böylece hırsız herkesin oldukça rahat seçebileceği, tanıyabileceği bir valizi çalmak istemez.

Valiz kılıfının en önemli bir başka özelliği ise her şeyden önce senin kendi bavulunu tanıyabilmene olanak sağlar. Çanta endüstrisi ne kadar geniş olsa da bazen piyasada birbirine benzer valiz ve çantalar görebilmek mümkün oluyor.

Hatta bir de tam bir sonraki veya bir önceki sıranda seninle aynı valizi taşıyan biri varsa endişelenmemek elde değildir. Bu yüzden valiz kılıfı senin valizini diğer valizlerden ayrışmasını sağlayarak valizinin güvende olduğunu hissettirir.

Valiz Kılıfı Ne İşe Yaramaktadır?

İster iş için seyahat ediyor ol istersen de gezmek için. Hiçbir zaman bavulun patlamış ve eşyaların bavulundan saçılmış bir şekilde onu bulmak istemezsin. Seyahate çıktığın sırada aldığın hediyelikleri belki de tıka basa doldurdun, bir de valizin aktarım sırasında oradan oraya darbe görmüşse bu tarz bir korku hikayesini yaşamak senin için kaçınılmaz olabilir.

Valiz aktarım sırasında darbe mi gördü dedin?

İşte o zaman da çok şanssızsın. Çünkü valizin aldığı darbeler sonucu zarar görmüş, çizilmiş ve yıpranmış olabilir. Sonuçta hangi kabin görevlisi bu konuda çok hassas davranabilir ki?

Hala ikna olmadıysan valiz kılıfı almak için bir başka sebeple daha geliyoruz. Pandeminin de etkisi ile gelen aşırı hijyen takıntımızın sonucu olarak valizimizi herkesin valizini koyduğu xray gibi yerlerden geçirmek veya valizim mikrop almış mıdır endişesi ile odamızda rahatça valizimizi açamadığımız zamanlarda da valiz kılıfı imdadımıza koşar.

Valiz kılıfını eve girdiğimiz anda kapıda çıkartabilir ve direk makineye atabiliriz. Böylece temiz olan valizimizi güvenle odamıza taşıyabiliriz. Ayrıca valiz kılıfları yağmurlu ya da karlı havalarda çamur riskine karşı da bir numaralı koruyucudur.

Valiz Kılıfları Uçaklarda Kabul Ediliyor Mu?

Eğer valiz kılıfın başkası tarafından açılabilecek bir biçime sahip ise endişelenmeyi gerektirecek hiçbir durum yoktur. Bu şekilde deme sebebimiz, olası bir polis kontrolünden çantanın içerisine bakılmak istenirse bunu kolaylıkla yapmalarını istersin. Aksi durumda valiz kılıfın kumaş ise onu keserek açabilirler.

Bu gibi durumlarda valiz kılıfın plastik ise kırma durumları olabilir ki bu da içerisindeki ana valize zarar verebilir. Bu yüzden valiz kılıfı kullanmanın büyük bir önemi olduğu gibi onu kolay da çıkartılabilen bir yapıda seçmende yarar var.

Kaliteli Valiz Kılıfı Nasıl Alınır?

Valiz kılıfını kaliteli almakta elbette ki yarar vardır. Çünkü valiz kılıfı sadece valizini çamurdan koruyan bir kıyafet değildir. O aynı zamanda çantanın parçalanmasına, fermuarının patlayarak eşyalarının dökülmesini de engeller.

Bu yüzden basit bir kumaştan üretilen valiz kılıfı, bu tarz darbelere dayanamayarak yırtılarak parçalara ayrılır ve zaten içerisinde parçalanmış olan valizinden fışkıran eşyalarını etrafa saçar.

Ayrıca valiz aktarımları sırasında kaliteli bir valiz kılıfı darbeleri ve çizilmeleri minimuma indirirken, kalitesiz bir valiz kılıfı bu darbeler karşısında kısa sürede yırtılarak çantanın zarar görmesine açık hale gelebilir.

Bu sebeple bir valiz çantası alırken göz önünde bulundurulacak en önemli iki şeyden biri kalitesinden emin olduğun bir markanın valiz kılıfını almak ve bunu da güvendiğin bir siteden almaktır.

Valiz Kılıfı Fiyatları

Valiz kılıfı fiyatları aslında işlevleri açısından değerlendirildiğinde oldukça makul fiyatlara satılmaktadır. Almış olduğun valizin ister oldukça yüksek bir fiyata alınmış olsun istersen de makul fiyatlara alınmış olsun. Sana ait olduğu için ve içerisinde en değerli eşyalarını taşıdığı için o valizin de senin için önemi oldukça büyüktür.

Bu sebeple valizini korumak için de bazı hassasiyetler gösterirsin. Valiz kılıfı kullanmak da aslında bu hassasiyetin bir parçası olarak ortaya çıkar. Bu sebeple sana daha fazlaya mal olacak bir durumu seçmektense her zaman dikkatli olmakta fayda vardır.

Valiz kılıflarını bu şekilde düşünüldüğünde, en değerli eşyalarımızı koruduğu için daima önemlidir. Valiz kılıflarının fiyatları da bu büyük desteğine rağmen oldukça uygun fiyatlara alınabilmektedir.

Akıllı Valiz Kılıfları

Herşeyin akıllısı olur da valiz kılıfının akıllısı olmaz mı mantığı ile yola çıkılmış ve oldukça kullanışlı bir çeşittir. Mybag kılıflarının akıllı teknolojisi sayesinde valizini 3 yıl boyunca tüm dünyada 7 gün 24 saat boyunca kaybolmaya karşı korumaktadır.

Diyelim ki bir aksilik oldu ve valizini kaybettin. Böyle bir durumda valizini bulan kişi ve sistem üzerinden sorgulama yapan kişi GPS koordinatlarını ve IP adresini kaydeder. Böylece sistem üzerinden takip edilebilmesine olanak sağlar.

Türk patentli olan bu muhteşem tasarım valiz kılıfı aynı zamanda oldukça da ince düşünceli. Diyelim ki valizini bulan kişi sana valizini ulaştırdı. Mybag firması, valizi bulan kişiye yaptığının bu karşılığı olarak bir hediye gönderiyor.

Akıllı valiz kılıfları birçok alanda senin seyahatteki en yakın dostun durumundadır. Özel kumaşı sayesinde yağmur suyunun da valiz içerisine girmesini engelleyerek rahat bir kullanım sağlar.


En Çok Tercih Edilen Valiz Kılıfları

Su İtici Kabin Boy Valiz Koruyucu Kılıf The Peak


Su İtici Kabin Boy Valiz Koruyucu Kılıf Turn the Music

- T54, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/9426000/valiz-kilifi-nedir-ne-ise-yaramaktadir