Akyazı'da orman içine taş ocağı

ORMAN İÇİNE YAPILACAK

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Akyazı'da Şerefiye Mahallesi'nde Keramali Dağı eteklerinde, Taş Ocağı, Tırma ve Eleme Tesisi kurulması için Çevresel Etki ve Değerlendirme Gerekli Değildir raporu verdi. Hasan Akgün tarafından kurulması planlanan taş oçağı arazisinin orman içinde ve dere yataklarının hemen yanında bulunması tepki çekti.


BALIK RESTORANI VE ÇİFTLİĞİ


Akyazı Şerefiye Mahallesi'ndeki, bir su dolum tesisi, iki balık restoranı ve bir alabalık çiftliğine çok yakın noktada kurulması planlanan taş ocağıyla ilgili verilen “ÇED Gerekli değildir” mahalle muhtarları ve Akyazı Belediyesi'ne gönderildi. Mahallelerinde taş ocağı kurulacağına öğrenen Şerefiye Mahallesi sakinleri, itiraz için harekete geçti.

MİNİ YORUM

Son dönemde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nedim Arsal imzasıyla yayınlanan “ÇED gerekli değildir” kararlarna bu kararla bir yenisi eklenirken Sakarya'nın doğasını heba edecek bu kararların gözden geçirilmesi gerekiyor. Unutulmasın ki Sakarya'nın ormanları, Sakarya'nın doğası birilerinin torpille oturdukları koltuklarından çok değerlidir. Çevre ve Şehircilik Müdürü Arsal'a “ÇED gerekli değildir” kararlarının gerekçeleri mutlaka sorulmalıdır.

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/9103214/akyazida-orman-icine-tas-ocagi