Akyazı Yongalık, yollar ve orman deposundan muzdarip

MHP Akyazı İlçe teşkilatının her hafta bir mahalleye yaptığı  ziyaretlerde bu haftaki durak Akyazı’nın Yongalık  Mahallesi oldu. İlçe Başkanı Ali Dertli başkanlığında meclis üyesi Ahmet Çetin ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı sohbet toplantısında   vatandaşlar bozuk yollarından dert yandı. Yongalık Mahalle Muhtarı Hasan Daloğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen sohbet toplantısında vatandaşlar mahalle sorunlarını dile getirdi.

‘YOL MU KAPATALIM?’

Ballıkaya  Barajı inşaatında çalışan ağır tonajlı kamyonlar ve Orman İşletmesinin  kamyonlarının sebep olduğu yollarının bozukluğundan dert yanan mahalle halkı, “ Büyükşehir Belediye Başkanı ve yetkililerin söz verdiği halde ilçeye ulaşımı sağlayan  ve komşu mahalle yollarının  bakımı ve onarımı hala yapılmadı. Önümüz kış tozdan, çamurdan bir an önce bizi kurtarın” diyerek  tepki gösterdiler. ‘Yollarımızın yapılması için  yol mu kapatmamız gerekiyor” diyerek barajın da bir an önce tamamlanıp faaliyete geçmesini de isteyen Yongalık sakinlerin, Orman işletmesinden de isteklerini sıraladı.

ORMAN DEPOSU TEHLİKESİ

 Orman İşletmesinin mahalle sınırları içinde kalan kereste deposunun dere yatağı içindeki bölümünün olası sel baskınlarında tehlikeli olabileceğini ve Taşburun, Salihiye, Küçücek, Batakköy, Kazancı ve Gebeş mahallelerindeki köprüler için tehdit oluşturabileceği ifade eden mahalle sakinleri, bir an önce kereste deposunun dere yatağından kaldırılmasını, geçtiğimiz aylarda Kastamonu’da meydana gelen selde tomrukların sebep olduğu felaketi örnek vererek istediler.  Mahalle sakinleri Akyazı’nın hayvan Pazarının mahallelerinde yapılması talebinde de bulunarak bu sayede bölgede hayvancılığın gelişeceğini söylediler.

DOSYA HAZIRLANACAK

Muhtar Hasan Daloğlu, Yazaki Bölgesindeki göl park tesisleri hakkında da bilgi istedi. Bu konuda Meclis üyesi Ahmet Çetin açıklamada bulundu.  Toplantının sonunda Başkan Ali Dertli, “Sorunlarınızı dinledik ve not aldık.  Bu konuyu önümüzdeki ay meclis gündemine getirip bir dosya halinde çözüm getirilmesi talebi ile belediye başkanlığına başvuracağız” diyerek  konunun takipçisi olacaklarını ifade etti

- T54, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/foto/8226051/akyazi-yongalik-yollar-ve-orman-deposundan-muzdarip