Dayı-yeğen aynı adliyede

DAYISINI ÖRNEK ALDI

Taraklı’lı Hakim Mesut Erbaş’ın ablasının kızı olan Hakim İlkay Konuralp Oğur, dayısının ilk görev yeri olan Bartın’da dayısı Mesut Erbaş’ı örnek alarak hakim olmak için dayısının mezun olduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı.

BAM’A ATANDI 

Hakimlik mesleğine kabul edilip yurdun değişik ilçelerinde hakimlik yapan Hakim İlkay Konuralp Oğur, son olarak Bakırköy Adliyesi’nde Ticaret Mahkemesi Hakimi iken geçen yıl İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne atandı.

DAYI DA BAM'DA 

İstanbul Anadolu Adliyesi Hakimi iken bu yıl İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne atanan dayısı Hakim Mesut Erbaş  ile beraber şimdi farklı dairelerde hakimlik yapıyorlar.

TARAKLI SOHBETİ 

Zaman zaman bir araya gelip sohbet eden dayı-yeğenin sıcak sohbetlerine tesadüfen katılan eski Bakırköy Hakimi Arzu Kendir, 1997-1999 yıllarında Taraklı’da hakimlik yaptığı anlaşılınca mesleki sohbet Taraklı sohbeti olarak sürdü.

DOSTLARA SELAM 

Hakim Arzu Kendir Taraklı'daki dostları Gül-İrfan Kozcağız’a, Hatice Şenol'a, Nurgül Sayın Özkan'a ve İzzettin Kömürcü’ye, Hakim Mesut Erbaş ve Hakim İlkay Konuralp Oğur'da tüm Taraklı halkına, selamlarını iletti.

- T54, Magazin bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/7975251/dayi-yegen-ayni-adliyede