Tesettür giyimde yeni trend: Trençkotlar

Yüzyıllardır muhafazakâr kadının giyim tarzı olan tesettürde, kadınların yeni trendi pardösü yerine trençkot tercihi oluyor. Zülays Giyim’in kalitesiyle birbirinden farklı çizgilerde ve renklerde trençkotlar, artık tesettür giyimin vazgeçilmez parçasıdır.

Tesettür Giyim Nedir?

Örtünmek anlamına gelen tesettür, İslam kültüründe özellikle muhafazakâr kesimin tercih ettiği bir giyimin genel adı olarak kullanılmaktadır. Tesettür giyime dair bilinen en eski kanunlara, Hammurabi ve Orta Asur hukuk kurallarında yer verilmiştir. Bu kanunlarda kadınların topluma dâhil oldukları bir durumda, örtünmeleri gerektiğine dair bulunan ibare ile bu giyim, kamusal alana giren hür kadınların bir sembolü haline gelmiştir.

Hatta Sümerler döneminde kadınların saçlarını kapadıkları da bilinir. Ancak zamanla, pek çok alanda olduğu gibi tekstil dünyası da kıyafet ve giyim kuşamda, modern çağa ayak uydurmak zorunda kalmış, gittikçe gelişen ve değişen bir sürece girmiştir.

Artık tesettür giyim, zamana ayak uyduran çizgilerle, daha şık ya da soft tarzlarda üretilmeye başlanmıştır. Tesettür giyim bazen spor bazen klasik çizgiler olmak üzere daha pek çok tarzla bütünleşmeye başlamış bir giyim tarzı olmuştur.

Farklı Tesettür Giyim Tasarımlarıyla Tarzınızı Yansıtın!

Üzerimize giydiğimiz kıyafetler, bazen kamuflajımız olurken bazen ruh halimizin aynası olunca, biz de kıyafet seçimlerimizi bu gerçek üzerinden oluştururuz. Kendimizi daha şık hissettiğimiz ya da daha rahat hissetmek istediğimizde kıyafet seçimlerimizi o yönde yaparız. Tesettür giyimde ise pek çok farklı parçayla, bu seçimlerimizi daha göz alıcı çizgilerle buluşturabiliriz.

Eğer muhafazakâr bir giyim benimsemişseniz, siz de kendinize en yakın tarzı oluşturarak daha özgün bir çizgi yakalayabilirsiniz. Tesettür giyimde sıklıkla tercih edilen tunikler, gömlekler, pardösüler ve hatta şimdilerde pardösünün yerini alan ve daha modernize edilmiş trençkotlar ile harika bir tarz yakalayabilirsiniz.

Dar kesim bir pantolon üzerinde, uzun bir tunik ya da taş rengi bir trenç üzerine, siyah bir eşarp sizi oldukça farklı gösterecektir. Bunun yanı sıra kıyafetleriniz üzerinde dış giyim olarak pardösü yerine her mevsim rahatlıkla giyinebileceğiniz tesettür trençkot tercih edebilirsiniz.

Muhafazakâr Giyimin Vazgeçilmezi: Trençkotlar


Muhafazakâr giyimin vazgeçilmez dış giyim parçalarından olan trençkotlar, her mevsime uygun oluşu ve her tarza hitap edişi sebebiyle, pek çok tesettürlü hanım tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Eğer spor bir giyim tarzınız varsa kıyafetiniz üzerine farklı tarz ve renklerdeki trençkotlar tercih edebilirsiniz. Bu konuda Zülays Giyim’in modern çizgilerdeki tesettür trençkot modelleri size oldukça yardımcı olacak parçalar sunmaktadır.

Zülays Farkıyla Tarzınızı Yansıtın!

Zülays trençkot modellerinde, kullanım alanlarından tutun da her tarz giyime hitap edecek şekilde farklı modelleri ile pek çok seçenek sunarken, giyeceğiniz mevsimi de göz önünde bulunduruyor.

Zülays tesettür trenç kumaşların su geçirmez ve sıcağa karşı serin olma özelli ile her mevsim kıyafetleriniz üzerinde rahatlıkla giyinebileceğiniz trençkotlarda, pek çok farklı model ve renk seçeneği sunuyor.

Sıcak havalarda terlemeden ya da serin rüzgârlı havalarda üşümeden giyinebileceğiniz, şıklığınızı ya da rahatlığınızı bozmadan kendi tarzınıza hitap eden parçalar bulabileceğiniz pek çok seçenek ile tarzınızı yakalamanıza, farklı kombinlerinizin en gözde parçalarını bulmanıza yardımcı oluyor.

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/7742488/tesettur-giyimde-yeni-trend-trenckotlar