Devrilen otobüs Sakarya'dan da yolcu almıştı

SAKARYA'DAN DA YOLCU ALMIŞTI 

Balıkesir OSB Çevre Yolu'ndan Edremit ilçesine doğru seyir halindeki Efe Tur otobüsü kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada 11 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Bölgeye gelen 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırılan 4 yaralı ise müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaralanan 17 kişi ise 112 Acil Servis ekiplerince kentteki 5 ayrı hastaneye kaldırıldı.

 50 kişilik otobüste 29 yolcu bulunduğu, kazada hayatını kaybeden 15 kişiden 2'sinin otobüs kaptanı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Kaza yapan otobüsün Zonguldak'tan İzmir Aliağa seferi yaptığı, Sakarya ve İzmit terminallerine de girerek yolcu aldığı öğrenildi. Otobüsün 18.30'da Zonguldak'tan hareket ettiği 22.00'de girdiği Sakarya Terminalinden 3 yolcu aldıktan sonra 22.10'da çıktığı kaydedildi.  Yolculardan birinin Bursa'da indiği diğer 2 yolcunun ise kaza anında otobüste olduğu öğrenildi. 

Balıkesir Valiliği'nin Twitter'dan yaptığı kazayla ilgili açıklama şöyle:

"08.08.2021 Pazar günü saat 04.40 sıralarında Balıkesir OSB Çevre Yolunda Edremit istikametine doğru seyir halinde olan bir yolcu otobüsünün yoldan çıkarak takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında maalesef 11 vatandaşımız kaza mahalinde, 3 vatandaşımız hastanede olmak üzere 14 kişi hayatını kaybetmiş, 18 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

112 acil müdahale ekiplerimiz ve trafik birimlerimiz kaza mahalline çok kısa sürede ulaşarak yaralı vatandaşlarımızın tamamının Balıkesir'de bulunan 5 ayrı hastaneye sevk edilmesini sağlamış olup tedavileri devam etmektedir."

- T54, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/7582532/devrilen-otobus-sakaryadan-da-yolcu-almisti