'Elektrik mühendisliği hakkın rahmetine kavuştu'

Elektrik Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Halil Atay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşmda, üyelerinin yetkilerinin gasp edilmesine ve meslek alanlarının daraltılmasına isyan etti. Atay, “Elektrik Mühendisliği mesleği hakkın rahmetine kavuşmuştur. Üniversite sınavına hazırlanacak seçim yapacak kardeşlerimize önerim elektrik öğretmenliği kazanın ders tamamlayın , Haberleşme Müh. kazanın baktınız olmuyor ders tamamlarsınız hemen alırsınız Elektrik Müh. diploması!

Yada Elektronik mühendisliği diploması alın baktınız olmuyor hoop ders tamamlayın oldunuz Elektrik Mühendisi!!!

Fen adamı iseniz işiniz gıcır zaten 2 yıllık üniversite mezunu hatta lise mezunu olun Elektrik Mühendisliğinin yetkilerini size zaten vermişler , boş verin niye Elektrik Mühendisliği okuyacaksınız!!!

Bu kadar yetkileri gasp edilen , meslek alanı daraltılan kazanması zor, okuması bir o kadar zor olan ama mezun olduğunda asgari ücrete zor iş bulan , yıllarca işsiz gezen mezun olunca pişmanlığı yüzüne vuran ''Mühendislik'' azdır.

Bir musluk projesi bile makine mühendisi , 2 tuğlalık duvar İnşaat Mühendisi harici yapılamıyorken , koskoca elektrik projelerinin fen adamına yetki verilerek yaptırılması kamu yararına ne denli acı bir durum ortaya çıkaracağını zaman gösterecektir.

Üniversitelere sözüm mezun ettiğiniz öğrencinizin hakları elinden alınıyor. Bölümünüzün İçi boşaltılıyor. Verdiğiniz diploma kağıt olması dışında hiç bir işe yaramıyor , yok mu hiç itirazınız!!!" diye yazdı.

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/7274412/elektrik-muhendisligi-hakkin-rahmetine-kavustu