Tüm çocuklar yarışmayı kazandı


Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Karayolları Güvenliği ve Trafik haftası etkinlikleri kapsamında, Anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik farkındalık oluşturmak için "Yayalar Kırmızı Çizgimizdir" temalı ödüllü video yarışması düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü çok sayıda çocuğun başvurduğunu belirterek, tüm çocukların yarışmayı kazandığını söyledi.

ÇOK SAYIDA PAYLAŞIM

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü, Anaokul ve İlkokul öğrencilerine yönelik

farkındalık oluşturmak için Twitter üzerinden @EmniyetSakarya adresini de etiketleyerek #YayalarKırmızıÇizgimiz ve #SakaryadaÖncelikYayanın etiketleri ile Trafikte yaya önceliği temalı video çekerek paylaşan 100 miniğe ( Polis Arabası, Bebek ) hediyeler verilmesi planlanmış ve hediyeler, paylaşımı en çok beğeni alan 100 çocuğa verilecekti. Yarışmada paylaşılan vidolar takipçiler tarafından çok beğeni ve paylaşım almıştı.

HEDEF SIFIR CAN KAYBI


 İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya Yaptığı değerlendirmede; “Öncelikle bu yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum. Hepsi birbirinden güzel ve anlam dolu videolar paylaştı. Trafik güvenliği hepimiz için büyük bir emniyet arz ediyor. Trafikte hedefimiz sıfır can kaybı. Bütün Sakaryalı vatandaşlarımızdan ricamız, trafikte kurallara uyarak, trafik güvenliği konusunda hassasiyet göstermeleridir" dedi.

KIRMIZI BOYALI ŞERİT

Kaya şöyle devam etti, "Trafiğin Kırmızı Çizgisi Yayalar "Öncelik hayatın, öncelik yayanın" sözleri ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği yeni bir uygulamayla devam ediyor. Işıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyanarak, sürücülere ''Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir'' mesajı verilmektedir.
"Yayalar Kırmızı Çizgimizdir" temasıyla çocuklarımız Trafik kurallarını harika bir şekilde anlattılar. Yarışmada normalde en çok beğeni alan 100 çocuğumuza vermeyi planlamıştık. Ama Koronavirüs ile mücadele evlerde kalarak bu mücadelemize destek olan minik yavrularımızı birbirinden ayırt etmek olmazdı. Yarışmayı, tüm çocuklarımız kazandı. Yarışmaya katılan her evladımıza hediyelerini Polis Memurlarımızla göndermeye karar verdik. Kısa sürede minik yüreklerin hediyeleri adreslerine ulaştırılacaktır. ” 

- T54, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/7183702/tum-cocuklar-yarismayi-kazandi