'23 Nisan barış ve kardeşliğin simgesidir'

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Sevindik , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi değerleri içinde barındıran farklı kültürlerin aynı noktada buluşmasını sağlayan bir çocuk bayramı olduğunu belirtti.

BİRLİK VE BERABERLİK

Mesajında, “Milletimiz kendi geleceğine kendisinin yön vereceğini, 23 Nisan 1920 itibariyle göstermiş ve dünyaya duyurmuştur” ifadelerine yer veren Başkan Sevindik, “Sahip olduğumuz şanlı tarihimizi bilerek, çok zor şartlarda kazanılmış bir zaferin sonucu olan Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, toplumsal barışı sürekli kılarak aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz. Devletimizin tüm çabaları, çocuklarımıza gurur duyacakları bir Türkiye oluşturmak içindir" dedi.

BAŞKANLIĞI DEVRETTİ

Başkan Sevindik,23 Nisan Çocuk Bayramı sebebiyle Bahçelievler İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Esila Hudutçu’ya bugüne özel makamını teslim etti. Makama oturan küçük Esila; ”Çocuk bayramında tüm dünya çocuklarına barış ve mutluluk” diledi.

101'NCİ YILDÖNÜMÜ

Başkan Sevindik, “İlk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan'da, Ulusal Egemenliğimizi bizlere sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları ile bağımsızlık yolunda canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve saygıyla anıyoruz. Bu duygularla, TBMM’nin 101’inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, tüm vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

- T54, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/7009246/23-nisan-baris-ve-kardesligin-simgesidir