Masal kahramanları okulu renklendirdi

 Türk Kızılay  Karasu Koordinatörü Adem Ekşi ve gönüllüler, Cumartesi günü Yassıgeçit ilk ve ortaokulunda hem iç hem dış boyama çalışması yaptı. Çalışmada okulun anasınıfı ve dış cephesi boyandı. Türk masal kahramanlarının figürleri çizildi, farklı desenlerle duvarlar süslendi. Okulun bahçesine oyun alanları çizildi. Ardıçbeli Mahallesi Muhtarı Celal İmamoğlu da anasınıfının perdelerini yenileyerek projeye destek verdi.

DEVLET VE VATANDAŞ EL BİRLİĞİYLE

Türk Kızılay Karasu Koordinatörü Adem Ekşi, ''Çocukların kalbine giden yolun eğitimden ve sevgiden geçtiğini bildiğimiz için böyle bir çalışmayı yürüttük. Türkiye’mizin de en büyük sorunlarından biri eğitim. Temel eğitimden başlayarak çocuklarımıza faydalı olabilmek adına devlet, vatandaş el birliğiyle Türk Kızılay’ımızın üstlendiği okul boyama projelerimizi başlattık. Okul boyama projelerinde bizlere yardımcı olan mahalle halkı, muhtarımız, kaymakamımız, vatandaşlarımız ve Türk Kızılay ordu gönüllülerimiz ile birlikte çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Sadece Yassıgeçit Mahallesi ile sınırlı kalmayacak anlaşılan. Birçok muhtar arkadaşımızdan da teklif ve talepler geldi. Her halde bütün okullarımızı gezeceğiz'' diye konuştu.

'PİLOT OKUL OLARAK BURADA UYGULANDI'

 ‘’Yıllardır Kızılay’ın birçok hizmeti olduğunu biliyorduk’’ diyen Yassıgeçit İlk ve Ortaokulu Müdürü Yüksel Tetik, ‘’Fakat ilk defa böyle bir hizmetlerini gördük ve gurur duyduk. Bu kadar genç arkadaşın gönüllü olarak bir arada olması, dileriz tüm gençlere örnek olur’’ diye konuştu. Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker Tetik ise, ‘’Pandemi döneminde çocuklar evlerinde kaldı ve okulların kapalıydı. Açıldığı zaman daha güzel, daha özel eğitimin olmasını, pilot okul olarak burada uygulandı ancak diğer okullarda da devam etmesini dilerim. Türk Kızılay ve gönüllülerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

- T54, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/6940924/masal-kahramanlari-okulu-renklendirdi