Keleş: Cevap veremeyince fitne çıkarıyor

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, iktidar partisinin “Acil Yoğun Bakım Hastanesi” sözünü hatırlatarak, bu sözün tutulmadığını söyledi ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'u hedef alan ifadeler kullandı. Başkan Keleş, insan yaşamının siyaset malzemesi haline getirilmemesi gerektiğini söyleyerek iktidar partisini uyardı.

TAAHHÜTTE BULUNMAYIN

CHP’li Keleş’e yanıt ise mevkidaşından geldi. AKP İl Başkanı Yunus Tever, şehirde devam eden sağlık yatırımları ile ilgili bilgiler vererek, Keleş hakkında, “İçerisinden geçtiğimiz zorlu salgın sürecinde bile CHP, maalesef sağlık sistemimizde bir zafiyet olsun diye fırsat kollamakta ve sağlık çalışanlarımızın da gayreti ile başarılı bir şekilde yürütülen süreci siyasi malzeme yapmaya çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı. AKP’li Tever’in ifadelerine ise CHP’li Keleş’ten şu şekilde yanıt geldi: “250 yataklı acil yoğun bakım hastanesini 45 gün içerisinde açacağınızı söylediniz. Bu sözler size ait. 1000 yataklı şehir hastanesini 2015 yılından itibaren yapacağız diyorsunuz. Ben size bu iki soruyu yönelttim. Talebimde ise sağlıkla ilgili yurttaşlarımızı yanıltıcı bilgi ve taahhütte bulunmayın dedim.”

CEVAP VEREMİYOR

“Sayın mevkidaşım asıl meseleye cevap veremeyince fitne çıkarma çabasına girmiş. Acil yoğun bakımı 250 yataklı mı 100 yataklı mı ve ne zaman bitecek? Cevap yok. 1000 yataklı devlet hastanesi nerede? Cevap yok. Ben aslında soru da sormuyorum. Bunların olmasını, bu vaatlerin gerçekleştirilmesini halk adına temenni ediyorum. Çünkü iktidarın söz ettiği, AMATEM ve ÇEMATEM başta olmak üzere bir türlü bitirilemeyen bu projeler yılların kangrenidir. Keza Toyota Hastanesi, o da büyük bir kangrendir. Uzun yılların ardından bu yıl bitirileceği söyleniyor. O yüzden diyoruz ki polemiği bırakın, yurttaşı kandırmayın ve verdiğiniz sözün, taahhütlerin arkasında durun. Herkes sizden bunu bekliyor”

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/6936946/keles-cevap-veremeyince-fitne-cikariyor