Çocukları ekrandan uzak tutun

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Mart Ayı il değerlendirme toplantısını ilçe başkanları ilçe teşkilatlanma liseler ve ortaokullar komisyon başkanlarının katılımı ile gerçekleştirdi. AGD Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik’in konuşması ile başlayan Şube Divan Toplantısı, ilçe başkanlarının ve şube yönetiminin aylık faaliyet raporları ile devam etti. Toplantı sonrası birim başkanları kendi aralarında yaptıkları toplantılar ile gündemi değerlendirdi.

SOKAKLARI BOŞ BIRAKAMAYIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik: “Pandemi sürecinde birçok problemle karşı karşıyayız. Bu olumsuzluklar arasında maalesef ki en az gündem olan konu evlatlarımız. Çocuklarımızı gündemimize daha az almamızın nedeni henüz görünür bir problemle tam olarak karşılaşmamış olmamızdan kaynaklanıyor. Sanki bir hayal âleminin içerisindeyiz. Lakin bu rüya fazla uzun sürmez. Eninde sonunda gerçeklerle yüzleşeceğiz. Siz kıymetli çalışma arkadaşlarımdan ricam sokaklarımıza, evlerimize sahip çıkalım. Bu dönemde yapabileceğimiz ne varsa hangi programla gençlere ulaşabiliyorsak o programları icra edelim. Kaybedecek vaktimiz yok. Kaybedecek tek bir gencimiz yok.” dedi.

EKRANLARI KONTROL ALTINA ALINMALI

Çocukların ekran başında geçirdikleri sürenin endişe verici noktalara ulaştığını ifade eden Çelik: “Ekran bağımlılığı anne babalar için endişe verici bir konu. Pandemi sürecinde online dersler nedeniyle çocuklarımızı kendi rızalarıyla ekran başına oturttuk. Eğitim dışında çocuklarımızı ekranlardan elimizden geldiğince uzak tutmalıyız. Aksi takdirde dışarısı ile bağlantısı olmayan sanal hayatlar yaşayan insanlar yetiştireceğiz. Aile Rehberi’nin bu anlamda bizlere biraz olsun yol göstereceği kanısındayım. Arkadaşlarımız ciddi bir çalışma ortaya koydular. Gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

r

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/6873911/cocuklari-ekrandan-uzak-tutun