Akyazı Eyyüp Genç Fen Lisesini anlattılar

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı lise tanıtımlarının onuncusu Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi ile gerçekleştirildi. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminin başlamasıyla 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın onuncusu Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde zoom üzerinden yapıldı. Aynı anda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlandı. Öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri çalışmaya yoğun ilgi gösterdi. Katılımcılar tarafından yöneltilen sorular Akyazı Eyyüp Genç Fen Lisesi Okul Psikolojik Danışman Şura Çetin tarafından cevaplandırıldı.

'UZAKLIĞI BAHANE ETMEYİN'

Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi Okul Müdürü Murat Yeşilbaş, söz alarak Akyazı ilçesinde bulunan okulu, tercihler yapılırken mesafe açısından değerlendirmek yerine okuldaki eğitimin kalitesi, mezunların YKS başarısı, en iyi üniversitelerin en iyi bölümlerine öğrenci yerleştirmedeki başarı oranların yüksekliği kısımlarına bakılması gerektiğini belirtti. Yeşilbaş, “Uzaklık bahanesine sığınıp iyi bir üniversitede okuma ve iyi bir geleceğe sahip olma fırsatını kaçırmayın” dedi.

PUAN VE YÜZDELİK DİLİM 

Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi Okul Psikolojik Danışman Şura Çetin; okulun taban-tavan puan ve yüzdelik dilim bilgisine, kontenjan durumuna, okuldaki pansiyonun işleyiş ve öğrenci ihtiyacına cevap verme aşamaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Çetin, “Öğrenci isteklerini ön planda tutan, her türlü etkinlikte başarıdan başarıya koşan, gelecek beklentisini en iyi şekilde karşılayan okulumuza bekleriz” dedi.

12 SINIF ÖĞRENCİSİNDEN BİLGİLENDİRME

Okulun 12. sınıf öğrencisi Büşra Aleyna Ceyhan da söz alarak, projelerde alınan derecelerin üniversite tercihinde ek puan avantajı oluşturduğunu, sosyal etkinlikler ve projeler alanında öğrenci-öğretmen iş birliği ile başarılı çalışmalara imza atıldığını, belirterek okuldaki pansiyon hizmetinin öğrenci ihtiyacını karşılama durumları hakkında bilgi verdi.

“OKUL TANITIMI GELECEK ZAFERİNİN BAŞLANGICI”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının öğrencilerin ve velilerin okullarla ilgili bilgi edinmesi, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda okul tercihleriyle ilgili tereddüt ettikleri durumları netleştirmeleri bakımından hazırlanan bu çalışmaların çok önemli olduğunu belirterek, “ Belirli bir program dahilinde, hedefleri doğrultusunda hareket eden öğrencilerin önündeki engellerin kalkması, gelecek beklentisini karşılayacak seçeneklerin karşısına çıkması, öğrencilerin verdiği mücadele ve doğru tercihler sonunda kazandığı zaferdir.” dedi.

- T54, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/6639599/akyazi-eyyup-genc-fen-lisesini-anlattilar