Özel kreşteki şiddete aile tepkili

Adapazarı İlçesinde bulunan bir kreşte eğitim gören 5 yaşındaki M.U. ve kız kardeşi 3 yaşındaki A.U.’yu kreşten almaya giden Baba Tümay Uzun (34), oğlunun başını tutmasından şüphelenerek hastaneye götürmek istedi. Hastaneye gitmek istemeyen çocuğuna ne olduğu soran babaya kızı A.U. ‘öğretmen vurdu’ dedi. Bunun üzerine kreşe geri dönen baba Tümay Uzun, güvenlik kameralarını izlemek istediğini söyledi. Kameraların kayıt yapmadığının söylenmesi üzerine kurumun müdürünü arayarak durumu anlattı. Müdürün izni sonrası güvenlik kamerasını izleyen baba Tümay Uzun, oğlunun öğretmen N.A. tarafından darp edildiğini gördü. Güvenlik kamerasının kaydını alan baba Tümay Uzun, polis merkezine giderek darp eden öğretmen N.A. ve durumu görmesine rağmen müdahale etmeyen P.A.’dan şikayetçi oldu.

KAFASINI TUTUYORDU

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından tesisin müdürü tarafından arandığını ve kendilerinin öğretmenlerinin arkasında olduklarını ve çocuklarının çıkışını verdiklerini söylemeleri üzerine durumu mahkemeye taşıdıklarını belirten Baba Tümay Uzun, “Eşimle birlikte çocuklarımızı kreşten aldığımızda oğlum kafasını tutuyordu. Devamlı olarak soruyordum neden böyle yapıyorsun, ne oldu diyordum cevap vermiyordu, düştüm diyordu. En sonunda kızım Asel öğretmenin çektiğini söyledi. Bunun üzerine kreşe döndüm ve kamera kayıtlarına bakmak istediğimi söyledim. Kameraların hafta sonu kayıtlara girmediğini söyledi. Bunun üzerine şüphelerim tavan yapınca okulun müdürünü aradım. Durumu ona anlattığımda güvenlik kamerasını izleyebileceğimi söyledi. Açıp izlediğimde maalesef oğlumun darp edildiğini gördüm” dedi.

TEHDİT EDİYORLAR

Darp edilen oğlunun polislerden korktuğunu ve durumu ailesine söylerse onu polislere vermekle tehdit ettiklerini belirten baba Tümay Uzun, “Sinirlendim, kim olursa olsun evladını o şekilde gören kişi sinirlenir. Okul müdürünü çağırdık, geldiğinde kendisiyle görüştüm ve oradan ayrıldım. Ardından gerekli şikayetlerde bulundum. Kanuni ne kadar hakkım varsa bunu kullanacağım. Velilere şunu söylemek istiyorum, çocukların zaafını biliyor ve bununla tehdit ediyorlar. Benim oğlum polisten korkuyor diye oğluma ‘söylersen polise veririz seni’ diyerek tehdit ediyorlar. Kızım söylemese farkına varamazdım. Kesinlikle ailelerin ve yetkililerin bununla ilgili önlemleri almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/6627281/ozel-kresteki-siddete-aile-tepkili