Good Year'dan yangın açıklaması

Olay, Arifiye ilçesi Arifbey Mahallesi D100 Karayolu Caddesi üzerinde bulunan Goodyear lastik fabrikasının hammaddelerin hazırlandığı hamur pişirme olarak adlandırılan kısmında meydana geldi. İddiaya göre, hammaddelerin hazırlandığı bölümde bulunan bir makinanın fan motorundan kaynaklı yangın çıktı. Yangını fark eden işçiler ilk olarak kendi imkanları ile yangını söndürmeye çalışarak durumu yetkililere bildirdi. Haber verilmesi üzerine fabrika içerisinde bulunan itfaiye ekipleri başta olmak üzere bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.


Olay ile ilgili inceleme başlatıldı. Bu arada Good Year fabrikasından yapılan açıklamada, "“ Adapazarı’nda yer alan fabrikamızda 11 Mart 2021, Perşembe günü (bugün) saat 17:00 sularında sebebi henüz belirlenemeyen bir yangın çıkmıştır. Yangın, acil müdahale ekiplerimizin ve itfaiye görevlilerinin hızlı müdahalesi ile söndürülmüş olup, yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmamıştır. Bazı yayın organlarında fabrikamızda gerçekleşen yangında yaralanma olduğuna dair doğru olmayan bilgiler yer almaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere kısa sürede söndürülen yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığını bir kez daha vurgulamak isteriz. Bu, en büyük tesellimizdir. Yangın sonucunda fabrikamızın faaliyetlerine devam etmesine engel bir unsur ortaya çıkmamış olup, yangının çıkış nedeniyle ilgili olarak çok yönlü araştırma başlatılmıştır." dedi.

“Adapazarı’nda yer alan fabrikamızda 11 Mart 2021, Perşembe günü (bugün) saat 17:00 sularında sebebi henüz belirlenemeyen bir yangın çıkmıştır. Yangın, acil müdahale ekiplerimizin ve itfaiye görevlilerinin hızlı müdahalesi ile söndürülmüş olup, yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmamıştır. Bazı yayın organlarında fabrikamızda gerçekleşen yangında yaralanma olduğuna dair doğru olmayan bilgiler yer almaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere kısa sürede söndürülen yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığını bir kez daha vurgulamak isteriz. Bu, en büyük tesellimizdir. Yangın sonucunda fabrikamızın faaliyetlerine devam etmesine engel bir unsur ortaya çıkmamış olup, yangının çıkış nedeniyle ilgili olarak çok yönlü araştırma başlatılmıştır."

- T54, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/6618020/good-yeardan-yangin-aciklamasi