Almanca bilene iyi maaşla iş imkanı

25 yılı aşkın bir süre Avrupa’da iş insanı ve STK yöneticisi olarak faaliyetlerde bulunan Ertan Uçar, 2019 yılında Düzce’de ve 2021 yılında Sakarya’da olmak üzere iki çağrı merkezleri açtı. Uçar, uzun yıllar Avrupa’da bulunduktan sonra yatırım için büyük şehirler yerine kendi bölgesindeki Düzce ve Sakarya’yı tercih etti. Uçar bunun nedenini “ Ben Avrupa’ya gidene kadar buralarda yaşadım. Bu bölgeye borcum olduğunu düşünüyorum. Merkezlerimizde birçok büyük fabrikadan çok daha iyi şartlarda kendi insanımızın çalışıyor olması beni mutlu ediyor” dedi.

PAZARLAMA DEĞİL

Ertan Uçar, çağrı merkezlerinde görev alan personellerine son derece modern bir çalışma ortamı hazırladıklarını belirtirken “ Avrupa standartlarında bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Başarımızın sırrının oluşturduğumuz ortam ve personelimize sağladığımız imkanlar olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu. Ana dil seviyesinde Almanca bilen, yüzde 70’i kadınlarda oluşan 130 kişinin çalıştığı Mobil Garanti Otomotiv Hizmetleri A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Uçar çağrı merkezlerinde bir pazarlama hizmeti değil, gelen aramaları cevaplayarak bilgilendirme hizmeti verdiklerini söyledi.

GLOBAL PARTNERİMİZLE

Ertan Uçar Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Mobil Garanti Otomotiv Hizmetleri A.Ş.’yi tanımlarken “Şirketimiz; Almanca dili konuşan Avrupa ülkelerinin köklü ve kurumsal firmalarına müşteri hizmetleri desteğini Düzce ve Sakarya’dan başarılı bir şekilde vermektedir. Global partnerlerimiz ile yaptığımız projeleri daha kaliteli hale getirmek ve ülkemize yapılan yatırımları arttırmak için personelimizin sürekli gelişimlerine ve teknolojiye yatırımlar yapmaya devam etmekteyiz” dedi.

ERTAN UÇAR’IN HEDEFLERİ


2025 yılına bölgedeki çağrı merkezlerindeki istihdam sayısın 400’e çıkarmayı planladıklarını anlatan Ertan Uçar “ Firmamız kuruluşundan bu yana, sadece iş gücü kullanarak hizmet ihracatı alanında ülkemize katma değer sağlamıştır ve sağlamaya devam etmektedir. 2025 yılına kadar bölgedeki istihdam sayısını 350-400 kişiye çıkartmayı hedefleyen firmamız kendi alanında Türkiye’de tek olarak hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

- T54, Gündem bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/10345866/almanca-bilene-iyi-maasla-is-imkani