Aydın Bahar İyi Parti'den istifa etti

İyi Parti’de siyasi yaşantısını sürdüren Aydın Bahar yazılı bir açıklama yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu. Bahar’ın istifa metninde mülteci ve 2023 vurgusu dikkatlerden kaçmadı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın çıkışıyla ülkede gündem olan mültecilerin geri gönderilmesine atıfta bulunan Aydın Bahar’ın istifa metni şöyle;

"Şahsi menfaat yâda kariyer alanı görmeksizin, her daim vitrinin arkasında kalmayı ve yalnızca milletime hizmet etmeyi prensip edinerek, siyaseti halkımıza en iyi hizmeti sunmak için araç kabul etmiş bir hemşeriniz olarak Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023’ü Türkiye’mizin kader yılı olarak görmekteyim. Bu düşüncelerle yapılacak olan seçimlerin Neoliberaller ile Planlı kalkınmacı Milli politikacılar arasında geçeceğini, aynı zamanda geçici sığınmacılar ve kaçak göçmenlerin gönüllü olarak gönderecekler (yani yüzde 80’i kalacak anlamı taşımaktadır) ile bir yıl içinde bütün sığınmacıları ve kaçakları ülkelerine Türkiye’nin dostları olarak geri gönderecekler arasında geçeceğini düşünüyorum.

GÖÇ MÜHENDİSLİĞİ

Stratejik göç mühendisliği yapılarak Demografik yapının değişmek üzere olduğu sınır İllerimizin durumunu düşündükçe 10-15 yıl sonrasında Ülkemizi ne gibi sıkıntıların beklediğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu minvalde daha önceden Teşkilat Başkanı olduğum Sakarya İYİ partiden istifa ettiğimi kamuoyuna duyuruyorum. Yarın ülkemizde karışıklık çıkarmak isteyen vahşi kapitalizmin maskesi altında bulunan Neoliberallerin ilk fırsatta ülkeyi terk edeceğini de biliyorum. Fakat benim gibi düşünenlerin Türkiye’den başka vatanı olmadığından son müdafaa hattında vatanımızda kalıp, şühedanın kanıyla yoğrularak vatan yaptıkları Türk yurdunu gelecek nesillere taşımak için son nefesime kadar Anadolu halkıyla milli egemenlik mücadelesine devam edeceğim."

Öte yandan istifa haberleri üzerine İYİ Parti Sakarya’dan açıklama gecikmedi. İl Teşkilat Başkanlığını 3 senedir Fatih Akgün’ün yürüttüğü hatırlatılarak,  “Aydın Bahar İYİ Parti üyeliğinden istifa etmiştir. Kendisinin partide herhangi bir görevi yoktur” ifadelerine yer verildi.

- T54, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/10196431/aydin-bahar-iyi-partiden-istifa-etti