Polis seferber oldu, kayıp kız bulundu

Erenler’de yaşayan ve evinden çıkarak taksiye binen 18 yaşındaki Dilek Varol’dan 26 Nisan Salı gününden beri haber  alamayan acılı aile durumu polise bildirmişti.

. Polis ekipleri konuya ilişkin geniş çaplı inceleme başlattı. Kızlarının kaçırıldığını iddia eden anne Züleyha ile baba Soner Varol, Adapazarı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katılarak, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’dan yardım istedi. Kızlarının kaçırıldığını düşünen aileyi dinleyen Atabek ve Kaya, iletişim bilgilerini alarak kızlarını bulacaklarını söyledi.

Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın talimatıyla başlatılan geniş kapsamlı çalışmalar sonucu genç kız bulundu.

26 Nisan Salı gününden beri haber alınamayan Varol’un, sevdiği adamla evlenmek için Yalova’ya kaçtığı ve sağlık durumunun da iyi olduğu edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, genç kızın bulunduğu haberini T54'ün konuyla ilgili haberini Twetter hesabından alıntılayarak "Şükürler olsun kızımız bulundu,annesi Züleyha hanım ile de az önce görüştük, emeği geçen başta il Emniyet Müdürümüz Sn. Fatih Kaya olmak üzere tüm @EmniyetSakarya teşkilatımıza yürekten teşekkür ediyorum" ifadeleriyle paylaştı. 

- T54, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://t54.com.tr/haber/10170450/polis-seferber-oldu-kayip-kiz-bulundu