Yaşar Coşkun: Bu olay bana kurulmuş büyük bir kumpastır

Hendek patlama davasının duruşması sabah 10.30'da başladı. Sanıklar ve avukatları savunmalarını yapıyor. Müşteki Sanık Ahmet Çağırıcı işvereni suçlarken işçilere 5 liralık eldiveni çok gördüklerini söyledi. Sanık Yaşar Coşkun mahkeme heyetine savunmasını üst mahkemede yapacağını bildirdi. Coşkun "Bu olay bana kurulmuş büyük bir kumpastır" dedi

Sanık A. B. ve müdafii mütalaaya karşı beyanlarını sunuyor. 

Sanık A. B müdafii Av. Rahşan Bengi Gezgin Kayan iş sağlığı ve güvenliği kayıt takip ve izleme programı ekran görüntüsü, iş güvenliği uzman belgesinin askıya alındığını gösterir belge ve ihtar puanını içerir yazıyı dosyaya sundu. #HendekİcinAdalet #HendekAdaletİstiyor

Sanık A.A  "Ben iş yerinde yaşanan aksaklıklar konusunda sözümün geçtiği kadar uyarıda bulunabiliyordum. Tanıkların beyanları ile de işimi layıkıyla yaptığım anlaşılmıştır.

Sanık A.A  müdafii Av. Özgür Bayraktar mütalaaya karşı beyanlarını sunuyor

Katılan Sanık Ahmet Çağırıcı "Ben kendi bildiğim neyse anlattım zarar görmek uğruna, vefat eden arkadaşlarım için"

Katılan Sanık Ahmet Çağırıcı "Ben işveren vekili olarak geçiyorum, ama benim de Asiye Hanım'ın da söz söyleme hakkımız yoktu." 

Katılan Sanık Ahmet Çağırıcı "Çin mahallesinin sorumlusu ben değilim. Merhum Muhammet Seyfi Çanakçı benden eldiven istedi, gittim Hasan Abi'ye söyledim defalarca, bak bu işçiler eldiven istiyor dedim. Ben sorumlu olsam 5 liralık eldiveni onlara almaz mıydım" 

Katılan Sanık Ahmet Çağırıcı "Yaşar Coşkun barut üretimi için 1 Milyon TL harcadı. Ama, işçilerin yararına hiçbir şey yapmadı."

Katılan Sanık Ahmet Çağırıcı "200 koli muska nereye konuldu. Burada bir tane bile muska patlasa herkes deprem oldu sanar ama öyle bir patlama olmadı. O zaman muskalar nerede? Bu bence şüphe uyandırıyor." 

Sanık Yaşar Coşkun "Benim için bu dava 25 Ekimde bitti. Beni dinlemiyorsunuz. Sizin bu tavırlarınız nedeniyle gerekli savunmamı üst mahkemelere yapacağım."

Katılan Sanık Ahmet Çağırıcı müdafii Av. Mustafa Güçlüer mütalaaya karşı beyanlarını sunuyor.

Katılan Sanık Ahmet Çağırıcı müdafii Av. Mustafa Güçlüer pandemi döneminde Büyük Coşkunlar Fabrikası'nda izin alan işçi ve yöneticilerin isimlerini içerir belgeyi sunarak, müvekkili ve Asiye Angın'ın işçi olarak yazıldığını ifade etti.

Sanık E. Ö.  "Benim hiçbir yetkim yoktu. Bana ne dendiyse onu yaptım. Benim orada masam bile yoktu. Patron sen o kadar hizmet ediyorsun, seni usta başı yapalım dedi. Ben emir kuluyum." 

Sanık Er. Ö. müdafii Av. Yusuf Kantar mütalaaya karşı beyanlarını sunuyor.

Sanık Yaşar Coşkun "Ben kaza olacağını nereden bilebilirdim? Kadere inanırsanız anlarsınız."

Sanık Yaşar Coşkun "Ben sıkıldım konuşmamak istiyorum. Ama tutamıyorum kendimi."

Sanık Yaşar Coşkun " Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı patlamadan sonra beni fabrikama almadı. Fabrikama giremedim."

Sanık Yaşar Coşkun "Patlamanın sebebi belli, ihmal olduğu belli, kimin yaptığı belli, talimat veren de belli"

Sanık Yaşar Coşkun "Savcının mütalaası bende bedeni burada ama ruhu değilmiş algısı yarattı"

Sanık Yaşar Coşkun "Bilirkişi raporunda bizim lehimize olan hiçbir şey yazmamışlar. Bundan bize nasıl ceza çıkarılabilir?"

Sanık Yaşar Coşkun "Sayın Savcım sizin göreviniz benim lehime delil toplamaktır. Ama benim beyanlarımı dikkate almadınız"

Sanık Yaşar Coşkun "Nerede hak hukuk adalet? Nerede haram helal? Benim kanaatimce adalet yerler altına alınmıştır."

Sanık Yaşar Coşkun "Siz bilirkişi raporunu çöpe atın. Nasıl güvenerek karar vereceksiniz?"

Sanık Yaşar Coşkun "Size talimat mı geldi bu dosyayı kapatın diye? Söyleyin bana."

Sanık Yaşar Coşkun "Bu patlama mantığa aykırıdır. Bariz sabotajdır. Patlatan twitter da yazmış ben yaptım diye, ciddiye almıyorsunuz."

Sanık Yaşar Coşkun mahkemeye parmağını uzatarak "Bu iş ciddi bir iştir. Vebal işidir."

Sanık Yaşar Coşkun mahkemeye "Babam da ölmek üzere bunun sorumluluğu sizindir."

Sanık Yaşar Coşkun mahkemeye "Beni kaçma şüphesi var diye tutuyorsunuz millet cinayetten tutuksuz yargılanıyor. Bu mu adalet?

Sanık Yaşar Coşkun "Bir avukat tarafından insanlar yönlendirilerek olay saptırılmaya çalışılıyor."

Sanık Yaşar Coşkun "Ahmet Çağırıcı'nın ifadeleri bence şüphelidir, çelişkilidir."

Sanık Yaşar Coşkun "Dokuz aydır söylüyorum lütfen Sayın Savcım ifadelerimi okuyun. Çelişki var ise 100 sene verin bana. "

Sanık Yaşar Coşkun "Müştekilerin beyanları tamamen yanlıştır. Benden başka doğru konuşan yok.

Sanık Yaşar Coşkun "Bu olay bana kurulmuş büyük bir kumpastır. "
Sanık Yaşar Coşkun "Ben Müsiad başkanlığı yaptım gurur duyuyorum. "

Sanık Yaşar Coşkun " O zaman ki içişleri bakanı, sağlık bakanı, çalışma bakanı gelmiştir. Ben aramadım , kendileri fabrikaya geldiler. Devlet olaya el koydu. "

Sanık Yaşar Coşkun " Siz siyasete alet olmayın, kimlerle yol yürüdüğünüzün farkında değilsiniz. "

Sanık Yaşar Coşkun "Dün ellerinize verdikleri kağıtları okudunuz. Yapmayın. Kadere inanın.

Sanık Yaşar Coşkun "Dün inançlı insanların konuşması belliydi."

Sanık Yaşar Coşkun "Olacak olan olur. Benim hiçbir şekilde illiyet bağım yok. "

Sanık Yaşar Coşkun "Benim tüm sözlerim çok ciddi. İnşallah kayıtlara geçiyordur bunlar. Bazı konuşmalarım kayda geçmiyor. "

Sanık Yaşar Coşkun "Avukat çıktı barut üretimi yapılıyor mu diye sordu. Şimdi tesadüf mü bu?"

Sanık Yaşar Coşkun "Pandemide devlet cumartesi pazar ihracat yapan firmalara çalışma izni veriyordu, dosyaya sunulan Kaymakamlığa verilen izin kağıdıydı. Avukatlık bu kadar bilgisizlik midir ?"

Sanık Yaşar Coşkun "Bu ülke için katliam sizlersiniz."

Sanık Yaşar Coşkun "Biz geçen hafta insanlara tazminatlarını verdik, rüşvet değil. Ben cezaevinden parayı ayarladım. Ben verdim parayı."

Sanık Yaşar Coşkun "Müşteki avukatları bizi arasınlar diyorlarmış bu ne demektir."

Sanık Yaşar Coşkun "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. İlla ki ben çıkarırım sizin yalanınızı ortaya."

Sanık Yaşar Coşkun "Anlattıklarının hepsi fantezi hükmünde benim için. Avukatlar benim şirketimin çok para kazandığını nereden biliyorlar."

Sanık Yaşar Coşkun "Biraz daha usturuplu konuşun. Avukatlık yalan konuşmak değildir."

Sanık Yaşar Coşkun "Müştekiler yalan konuştu. Tanıklar yalan söyledi. Bilirkişiler yalan söyledi diyorum anlamıyorsunuz."

Sanık Yaşar Coşkun "Benden başka 9 aydır olayı aydınlatmaya çalışan yok. Suçlu başkaları, araştırmıyorsunuz. Mütalaada yazan her şey çürütülmüş. Böyle bir adalet olmaz. Bu düşünceleri beynimizden çıkartın. Ne demek istediğimi anlarsınız. Bu iş sizi aşmış."

Sanık Yaşar Coşkun mahkemeye "Siz daha gençsiniz daha iyi yerlere gelirsiniz."

Mahkeme öğle arası verdi.

Devam edecek 

# HENDEK PATLAMA İLE İLİŞKİLİ:

01 Şub 2022 - 11:11 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak T54 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan T54 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler T54 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı T54 değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Sakarya'nın en önemli sorunu ne?