Ferizli'de belediyeden satılık daire

Ferizli Belediyesi, Deprem Konutları'nda bulunan 75 metrekarelik daireyi 130 bin lira muhammen bedelle satışa çıkardı. İhale 22 Kasım'da yapılacak.

Ferizli Belediye Başkanlığı mülkiyeti belediyeye ait olan Deprem Konutları D Blokta bulunan 75 metrekare daireyi açık arttırma yöntemiyle satışa çıkardı. Devlet Mahallesi'nde bulunan konut için 130 bin lira muhammen bedel istendi. İhaleye katılmak için 3 bin 900 lira geçici teminat bedeli istendi. İhale 22.11.2021 Pazartesi günü saat 10:30 da Ferizli Belediyesi hizmet binasında Meclis toplantı salonunda yapılacak.

İhaleye katılacak olanlardan aranan şartlar:
1-) Kanuni ikametgahı olması,
2-) Türkiye’de tebligat için adres göstermesi,
3-) Ticaret ve/veya sanayi Odası belgesi vermesi;
a- Gerçek kişi olması halinde T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi,
b- Tüzel kişi olması halinde tüzel kişiliğin idare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve sanayi Odasından veya benzeri bir makamdan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış, tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge,
4-) İmza sirküleri vermesi;
a- Gerçek kişi olması halinde imzalı adres beyanı vermesi,
b- Tüzel kişi olması halinde tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
5-) İhale teminatı ödendi makbuz fotokopisi. (Geçici teminat, muhammen bedelinin % 3’ü kadardır. Teminatlar nakit ve tedavüldeki Türk Parası ile olacaktır. İdarece alınan teminatlar, her ne surette olur ise olsun haczedilemez ve üzerlerine ihtiyati tedbir konulamaz. İhalenin üzerinde kaldığı yüklenici dışındaki teminatlar iade edilecektir. Muhammen bedelin % 3’ü kadar hesaplanan geçici teminat, ihale sonucunda kesinleşen miktar üzerinden % 6 oranında kati teminata çevrilerek idarenin hesaplarına yatırılır.
6-) Şartname bedeli ödendi makbuz fotokopisi. ( İhale şartnamesi; İdare adına Mali Hizmetler Müdürlüğünden 100 TL karşılığı satın alınarak, şartname bedeli alındı makbuzu ihale dosyasına konulmak üzere istekli veya yetkili vekillerine verilir.)
7-) Belediyemiz emlak servisinden alınacak borcu yoktur belgesi.
8-) Ortak katılım olması halinde noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi.
9-) Vekaleten katılması halinde Noter tasdikli vekaletname ile vekilin imza beyannamesi.
10-) İhale dosyaları en geç 22 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 10:00’a kadar Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne teslim edilmek zorundadır.
11-) İhale 22.11.2021 Pazartesi günü saat 10:30 da Belediyemiz hizmet binasında Meclis toplantı salonunda yapılacaktır.

# Odası

08 Kas 2021 - 10:57 Sakarya/ Ferizli- Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak T54 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan T54 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler T54 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı T54 değil haberi geçen ajanstır.Anket Sakarya'da yaşadığın için mutlu musun?