'FETÖ'cü eniştenin intikamını Milli Eğitim aldı'

Eğitim Bir Sen'den, Serdivan Halk Eğitim Merkezi'nde yaşananlarla ilgili, çok sert bir açıklama geldi. Açıklamada, “FETÖ'cü eniştenin intikamını Milli Eğitim aldı” denildi

Eğitim Bir Sen'den, Serdivan Halk Eğitim Merkezi'nde yaşananlarla ilgili, çok sert bir açıklama geldi. Açıklamada, “FETÖ'cü eniştenin intikamını Milli Eğitim aldı” denildi. Açıklamada, "2020 Ocak ayında Serdivan Halk Eğitim de açılan hayali kursları, devletin zarara uğratılmasını, evrakta sahtecilik ile bir Müdür yardımcısının eşine, kız kardeşine ve eniştesine yönelik açılan uydurma kursları ve hatta 15 Temmuz FETÖ işgal girişimi ve milli iradeyi hiçe sayacak görevlendirmeleri, hem bazı yerel medya hem de ulusal internet haber sitelerinde değişik başlıklar altında gerek manşetlerde, gerekse köşe yazılarında okumuş, Sakarya kamuoyu olarak bilgi sahibi olmuş ve konuyu yakından takip etmiştik.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRMESİ

Haberlerin medyada çıkmasından sonra Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü konu ile ilgili müfettiş görevlendirmiş, yapılan soruşturmalar sonucunda görülenin ötesinde bir suistimalin, devleti zarara uğratılmış; devletimize, hükümetimize ve milli iradeye kasteden 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine adı karışmış, kapatılan STV de kameramanlık yapan enişteye maddi menfaat sağlamanın yanında, ailesine, çevresine hayali kurslar açılarak bulunduğu makam ve görevin kötüye kullanılmasına şahit olduk.

MAKAMI KÖTÜYE KULLANMA

Yapılan soruşturma sonucunda müfettişler tarafından birinci derece görevi ve makamını kötüye kullandığı tespit edilen ilgili müdür yardımcısına ayrı ayrı iki tane 30/1 maaş kesimi, kınama, kademe ilerlemesinin durdurulması cezasının yanında yöneticilik görevlerinin üzerinden alınması, yer değişimi ve devleti uğrattığı zarar çerçevesinde zimmet teklif edilmiştir. Bu ceza tekliflerinden ayrı ayrı iki tane 30/1 maaş kesimi, kınama cezası sicil amiri tarafından uygulanmış, diğerlerin de ise süreç devam etmektedir. Yine 4483 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanunun 3/a ve 6. Maddeleri gereğince ilgili Müdür Yardımcısına evraklarda sahtecilik de dâhil olmak üzere yukarı da ki suçlardan ötürü Serdivan Kaymakamlığı tarafından 05.08.2020 tarihinde “SORUŞTURMA” izni verilmiştir.

HAYALİ KURSLARI TESPİT

Bütün bu gerçekler, suçlar ve verilen cezalar ortada iken; 20.01.2020 tarihinde kurum müdürlüğüne vekâlet ettiği dönemde açılan hayali kursları tespit etmesi sonucunda Serdivan İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne resmi yazıyla Kurs İnceleme talebinde bulunan, ülkesi ve milletinin zarara uğratılmasına göz yummayan, 15 Temmuz Milli direnişe ve gerekçelerine sahip çıkan Müdür yardımcısını Sakarya İlinin 70 km uzağında ki norm kadrosunun dahi bulunmadığı bir kuruma atamak, vicdana sığar mı? Bu atama bir çeşit intikam alma şekli midir?

SADECE 15 KİLOMETRE UZAKLIKTA

Yine yukarıdaki bütün fiilleri gerçekleştiren, hayali kursları açan, devleti zarara uğratan, 15 Temmuz ihanet ve işgal girişiminden yana hiçbir hassasiyet göstermemiş, ders çıkarmamış, ailesine ve çevresine haksız maddi kazanç sağlamış, adli soruşturma izni verilmiş ilgili müdür yardımcısının Sakarya İline sadece 15 km uzaklık da kolaylıkla günlük gidiş geliş yapabileceği hatta norm kadro olmamasına rağmen mesafeye atanması vicdanları sızlatmaz mı? Bu bir işbirliği ise, ilgili Müdür yardımcısına yapılan iltimasın/ayrımcılığın sebebi nedir? Ayrıca iltimas geçirerek Sakarya şehir merkezine sadece 15 km uzaklıkta günlük gidiş geliş yapabilecek ilgili Müdür Yardımcısının, atamadan kısa bir süre sonra tekrar şehir merkezine görevlendirilmesi ve bu görevlendirmenin hemen sonrasında –dışarıdan muhtemel bir ikazla- alelacele iptal edilmesi, oluşturduğu suçları ve aldığı cezaları göz önünde tuttuğumuzda devlete ve milletimize karşı işlendiğini düşündüğümüz bu suçlar için bir ödül niteliği taşıdığı kanaati, vicdanları yaralamaz mı?

MEVZUAT AÇISINDAN DOĞRU MU?


Müdür yardımcısının bütün soruşturma boyunca temayüllerin dışında görevde tutulması, bu süreçte evraklar üzerinde sahtecilik yapması, olmayan defterleri varmış gibi doldurması, müfettişlere sunması, soruşturmanın sonuçlanmasına yakın yöneticilik görevinden istifa etmesi, istifasının Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kabul edilmesi vicdanen ve mevzuat açısından doğru mu? İçinde bizzat faili olarak birçok konuda soruşturma geçiren, cezalar almış/alacak olan, verilen SORUŞTURMA izni ile belki de yargılanacak olan ilgili Müdür Yardımcısının şehre çok yakın bir kuruma norm kadro olmamasına rağmen Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanmasının üstünden kısa bir süre geçmiş olmasına karşın mazeret tayini ile soruşturma geçirdiği kurum olan Serdivan Halk Eğitim Merkezi ne tekrar atanmış olması, sahtekârlığın devamı niteliğinde olması değil midir? Vicdanen ve mevzuat açısından doğru mudur?

Bütün bu iş ve işlemlerin tamamında Valilik Makamının OLURU olduğu gerçeğinden hareketle, yapılan işlemlerin ise bizim tarafımızdan vicdanları sızlatan hikâyesinden ve yapılan uygulamaların bütününden Valilik Makamının bilgilendirilmediğini düşünüyoruz…


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi olarak vatanı ve milleti için çalışan, FETÖ ve hangi terör örgütü olursa olsun karşısında duran, hak ve hakikatin yanında yer alan üyelerimizin, her daim yanında olacağımızı beyan eder, bu sürecin bütün yönleri ile takipçisi olacağımızı, ilgili bütün hukuki yolları hak ve adaletin tecellisi için kullanacağımızı ifade ederek kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz” denildi.

26 Ağu 2020 - 14:32 - Eğitim --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak T54 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan T54 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler T54 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı T54 değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sakarya'da yaşadığın için mutlu musun?