Sarı: Büyükşehir'de israfa son vereceğiz

Mavi Belediyeciliği oluşturmak için yola çıktıklarını belirten Memleket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Sarı, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yurttaşlarımızın ihtiyaçlarına dönük olmayan gereksiz harcamalara, israfa son vereceğiz” dedi

Memleket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Sarı, Mavi Belediyeciliği oluşturmak için yola çıktıklarını söyledi. Söz Sakarya’ya konuşan Sarı, yerel yönetimlerin görevlerinden birisinin de ekonomik krizin yarattığı olumsuzluklarla mücadele etmek olduğunu belirterek, “Bunun için, hayat pahalılığını giderecek tüm tedbirleri alınması gereklidir.

İŞ OLANAKLARI

Üretimin, yatırımların ve iş olanaklarının arttırılması; kaynakların adil bir biçimde bölüşülmesi temel hedefimiz. Yerel ekonomik kalkınma projeleri ile Sakaryamızın şehir merkezinin ve kırın dengeli gelişmesi sağlayacağız. Yerel yönetim kaynaklarını , adil ve katılımcı bütçe esaslarına dayalı olarak kullanacağız. Yoksullukla mücadele için gerekli tüm tedbirler alacağız.

İSRAFA SON VERECEĞİZ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yurttaşlarımızın ihtiyaçlarına dönük olmayan gereksiz harcamalara, israfa son vereceğiz. Tüm kamusal kaynaklara, halkımızın gerçek ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yön vereceğiz.

KALİTEYİ UCUZA SATACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi olarak barınma, gıda, ulaşım gibi gündelik hayatta ihtiyaç duyulan tüm alanlarda, daha kaliteli hizmeti, daha düşük fiyata sağlayacağız. Hiçbir çocuğun aç kalmasına izin vermeyeceğiz. Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde eğitim gören arkadaşlarımızın barınma sorununu çözeceğiz. Ulaşımda göstermelik değil gerçekten indirim sağlayan düzenlemeleri, halkın ihtiyaçları doğrultusunda yaygınlaştıracağız.

EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMALARI

Eğitim ve sağlık alanında, Sakaryalı hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu destekleyici hizmetleri, Büyükşehir Belediyemiz aracılığı ile sağlayacağız. Eğitim ve sağlık harcamalarında, aile bütçesi üzerindeki yükü minimuma indireceğiz. Halkımızın eğitim, sağlık ve barınma harcamaları üzerindeki yükü hafifletmek için, kurslar, kreşler, gündüz bakımevleri ve yurtlar açacağız; kırtasiye ve ulaşım destekleri, evde bakım hizmetleri vb. destekler sağlayacağız.

UCUZ GIDAYA ERİŞİM SORUNU

Sağlıklı ve ucuz gıdaya erişim ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de gün geçtikçe büyüyen bir sorun halini almaktadır. Halkımızın gıda harcamaları üzerindeki yükü hafifletmek; sağlıklı gıdaya erişimi kolaylaştırmak için gerekli olan tüm tedbirleri alacağız. Bunun için, tarımsal üretimin teşviki, belediye pazarlarının yeniden düzenlenmesi gibi tüm tedbirleri, yurttaşların katılımıyla alacağız. Çiftçilerimize rakip olmak yerine çiftçimizi destekleyecek tedbirleri alacağız.  Sağlıklı ve ucuz gıdaya erişim için; üniversiteler, meslek odaları, kooperatifler ve mahalle konseyleri ile işbirliği içerisinde kalıcı çözümler geliştireceğiz.  Sağlıklı ve ucuz gıdaya erişim temel bir insan hakkıdır. Sakarya halkının katılımı ile geliştirilen çözümleri, kararlılıkla uygulayacağız.

HALKIN REFAHINI SAĞLAYACAĞIZ

Yerel kalkınma anlayışımızda, insanımızın ve halkımızın refahını temel alacağız. Bunun için, işsizliğin azaltılması, gelir getirici faaliyetlerin desteklenmesi, çalışma yaşamı için gerekli bilginin ve becerinin geliştirilmesi esasına dayanacağız. Sakaryamızda bunların gerçekleştirilmesi için gerekli tüm tedbirleri tam ve eksiksiz alacağız.

YENİLİKÇİLİK VURGUSU

Sürdürülebilir kalkınmayı ve yenilikçiliği teşvik edeceğiz. Buna uygun uluslararası standartlardaki yerel kalkınma projelerini, tüm paydaşlar ile işbirliği içerisinde gerçekleştireceğiz. Yerel ekonomik kalkınmada, Sakaryamızın kullanılmamış olanaklarını harekete geçireceğiz. Bu çerçevede, kalkınma ajansları, yerel iş ve sivil toplum çevreleri, ilgili merkezi yönetim kurumları ve diğer tüm paydaşlar ile işbirliği imkanlarını sağlayacağız. Yerel kalkınma politikalarını, siyasal farklılıklar gözetmeksizin, uzlaşı içerisinde birlikte oluşturacağız.

FARKLI SEKTÖRLER

Farklı ekonomik sektörlerde nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağız. Bunun için, belediyemiz öncülüğünde iş geliştirme faaliyetleri ve mesleki eğitim etkinlikleri düzenleyeceğiz. Gençlerimizi yerel ekonomik kalkınma politikalarının gerektirdiği bilgiler ve beceriler ile donatacağız.

07 Şub 2024 - 17:46 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak T54 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan T54 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler T54 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı T54 değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Sakarya'nın en önemli sorunu ne?
Tüm anketler