En Çok Takipçisi Olan Twitter Hesapları

Sosyal medya platformlarının her birinin kendine göre içerikleri vardır. Fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı, metin paylaşımı, canlı yayın gibi belirli temel amaçlarla ortaya çıkan platformlar, zamanla güncellenerek ya da yenilenerek farklı yenilikler de içermiştir. Bunlardan biri olan twitter da son derece popüler ve fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir.

En Çok Takipçisi Olan Twitter Hesapları

Sosyal medya platformlarının her birinin kendine göre içerikleri vardır. Fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı, metin paylaşımı, canlı yayın gibi belirli temel amaçlarla ortaya çıkan platformlar, zamanla güncellenerek ya da yenilenerek farklı yenilikler de içermiştir. Bunlardan biri olan twitter da son derece popüler ve fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir.

İlk ortaya çıktığında belirli bir kesimin daha çok ilgisini çeken twitter zamanla daha geniş bir aralık tarafından kullanılmaya başlandı. Hatta giderek ünlüler ve siyasiler tarafından da kullanılmaya başlandı. Twitter kullanıcıları, her yeni güncelleme ile değişen ve yenilenen twitterı her seferinde beğenerek kullanmaya devam etti. Bu sayede de günümüzde milyonlarca twitter kullanıcısı yer alıyor. Hala güncellemelerle yenilikler getiren twitter, yeni kullanıcılar da almaya devam ediyor.

Twitter kullanıcıları için önemli olan konulardan biri de gizlilik ve güvenlik olduğu için twitter buna da oldukça önem veriyor. Erişim kontrolleri, gizlilik ve güvenlik tedbirleri gibi konulara önem vererek kullanıcılarının daha güvenilir bir şekilde sosyal medya platformlarını kullanmalarını sağlıyor. Twitter da diğer sosyal medya platformları gibi çeşitli gelir elde etme imkanı da sunuyor. Hem dünyada hem de ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan twitterda en çok takipçisi olan hesaplar da merak edilmektedir.

Popüler Twitter Hesapları

Twitter sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan biridir. Diğerlerinden en büyük farklarından biri ise metin paylaşımı yapılmasıdır. Bu sayede kullanıcılar belirli karakter sayısında metin yazabiliyor, hatta sıralı metinleri flood şeklinde paylaşabiliyor. Tıpkı diğer platformlar gibi gizli hesap, takipçi, beğeni gibi detaylara da sahip olan twitter, oldukça kolay da kullanıma sahiptir. Twitterda en çok takipçisi olan hesaplardan bazıları ise şu şekildedir:

-Listenin birinci sırasında Elon Musk yer alıyor. 153 milyonun üzerinde yer alan Elon Must, iş insanı olarak twitterda yer alıyor. Aynı zamanda şu anda twitterın, yeni adıyla x, sahibidir.

-132 milyon takipçiyle Barack Obama listenin ikinci sırasında yer alıyor. 44. ABD başkanı olan Obama, hala her geçen gün takipçi sayısını arttırmaktadır.

-Kanadalı müzisyen Justin Bieber, 111 milyon takipçi ile listenin ilk üçünde yer alıyor.

-Başarılı futbolcu Cristiano Ronaldo, 109 milyon takipçiye sahiptir. Dünyaca ünlü futbolculardan biri olan Ronaldo, twitterı aktif olarak kullanmaya devam ediyor.

-Ronaldo ile oldukça yakın takipçi sayısına sahip olan Rihanna, 108 milyonun üzerinde takipçiyle twitterda yer alıyor. Başarılı müzisyen, hala mesleğini icra ederken twitterı da aktif olarak kullanmaya devam ediyor.

-Rihanna’yı yine çok az bir farkla Katty Perry takip ediyor. 107 milyonun üzerindeki takipçi sayısı ile listenin hemen sonrasında geliyor.

-Rihanna’yı ise yine başarılı bir kadın müzisyen olan Taylor Swift takip ediyor. Yaklaşık 94 milyon takipçi ile twitterda yer alıyor.

-90.4 milyon takipçi sayısı ile listede bir siyasi isim daha yer alıyor. Hindistan başbakanı Narendra Modi listede popüler hesaplar arasında yer alıyor.

-45. ABD başkanı Donal Trump da listede yer alan diğer siyasilerden biridir. 86.5 milyon takipçisi vardır.

-Başarılı kadın müzisyenlerden Ariana Grande 85 milyonun üzerinde takipçi sayısı ile en popüler twitter hesaplarından biri olarak yer alıyor.

-Lady Gaga 84 milyon takipçi ile twitterde yer alıyor.

-78 milyonun üzerinde takipçi sayısı ile youtube da twitterde popüler hesaplar arasında yer alıyor.

-Hem komedyen hem de sunucu olan Ellen DeGeneres listede 75 milyonun üzerinde takipçi ile yer almaya devam ediyor.

-Resmi kurum olan NASA da 75 milyonun üzerinde takipçi ile popüler twitter hesapları arasında yer alıyor.

-Popülerliği ile her sosyal medya platformunda yer alan Kim Kardashian en popüler twitter hesapları arasından 75 milyon civarı takipçisi ile listenin 15. Sırasında yer alıyor.

En popüler 15 twitter hesap kullanıcılarına bakıldığında ağırlıklı ABD merkezli hesaplar olduğu görülüyor. Liste elbette sık sık güncellenirse çeşitli değişiklikler görülebilir. En popüler twitter hesapları arasında ilk 15’te herhangi bir Türk kullanıcı yer almaz. Ancak merak edenler için en çok takipçisi olan twitter hesapları şu şekildedir:

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 milyonun üzerinde takipçi sayısı ile Türk twitter popüler hesapları arasında birinci sırada yer alıyor.

-İkinci sırada komedyen Cem Yılmaz 16 milyonun üzerinde takipçi sayısı ile listede yer alıyor.

-Galatasaray spor kulübü, 13 milyonun üzerinde takipçiye sahiptir.

-Fenerbahçe spor kulübü 11 milyonun üzerinde takipçisi ile listede yer alıyor.

-Yaklaşık 11 milyon takipçi ile Kemal Kılıçdaroğlu listenin ilk beşi arasında yer alıyor.

Liste bu şekilde devam ederken, hem Türk kullanıcıları için hem de dünyaca popüler olan kullanıcılar için elde edilen verilen en son 2023 temmuz ayında güncellenmiş verilerdir. Listelerde birkaç ay içinde ciddi değişiklikler olmasa da yılda bir kere güncellenmesi yeterli olacaktır.

Twitterda popüler hesaplar, hem hesaplarını ilk açan kullanıcılardan olur hem de gerçekten twitterı aktif olarak kullanan hesaplar arasından biridir. Twitter kullanıcıları attıkları tweetler ve aldıkları etkileşimlerle popüler hesaplar arasında yer alır. Twitter da diğer birçok sosyal medya paltformu gibi kendi topluluk kurallarına sahiptir. Buna uymayan hesapları belirli uyarılar sonrasında tamamen ya da geçici olarak devre dışı bırakabilir.

Twitter kullanıcılarının takipçi sayılarına önem vermeleri de kuşkusuz oldukça yaygındır. Özellikle hesaplarını gizli kullanmayan ve herkese açık şekilde kullanan hesaplar, yüksek etkileşim almak ve takipçi sayılarını arttırmak isteyen twitter kullanıcılar arasında yer alır. Twitter kullanıcıları takipçilerini arttırmak için attıkları tweetlerle etkileşim almaya çalışırlar. Bu da etkili ve dikkat çekici twitler atmakla mümkün olur. Twitterda en çok şikayet edilen konu ise başkalarının popüler olmuş twitlerini kullanmak ve kopyalamaktır. Bu, mevcut takipçilerinizin de kaybolmasını ve aldığınız etkileşimin çok daha fazlasını kaybetmenize sebep olabilir.

Twitter kullanıcıları, popüler ve yüksek takipçili hesaplar arasında yer almak istiyorsa özgün olmaya ve etkili twitler atmaya dikkat etmelidir. Dünya genelinde bakıldığında popüler hesaplar ünlüler ve siyasilerden oluşsa da birçok kullanıcı da binlerce takipçi ile popüler ve tanınan hesaplar arasında yer alır. Komedi, etkili içerikler ve özgünlük twitterda en çok takip edilme sebeplerinden biridir. Bunları sağlayan ve sabırlı olan kullanıcılar, aynı zamanda yeterince aktif olduğunda popülerliği elde eder.

Siz de Twitter hesabınızın takipçilerini arttırmak istiyorsanız smm panel kullanabilirsiniz. Tüm sosyal medya siteleri için kolayca takipçi ve beğenilerinizi yükseltebilirsiniz.

24 Kas 2023 - 23:26 - Teknoloji

Anket Sizce Sakarya'nın en önemli sorunu ne?
Tüm anketler