Canlı Kripto Para Fiyatları Neden Değişiyor?

Kripto fiyatları günümüzde ayı trendi sergilemektedir. Bildiğiniz üzere, kripto para piyasası her gün aşağı ve yukarı yönlü hareketler gerçekleştirerek döngüler içinde yaşar. Tüccarlar için birçok kazanç fırsatı sunar. Uzun dönemde ise piyasa, ayı ve boğa eğilimleri içinde devam eder:

 

Canlı Kripto Para Fiyatları Neden Değişiyor?

Kripto fiyatları günümüzde ayı trendi sergilemektedir. Bildiğiniz üzere, kripto para piyasası her gün aşağı ve yukarı yönlü hareketler gerçekleştirerek döngüler içinde yaşar. Tüccarlar için birçok kazanç fırsatı sunar. Uzun dönemde ise piyasa, ayı ve boğa eğilimleri içinde devam eder:

 

Ayı trendi süresince tüm kripto fiyatları düşüş yaşar. Varlıklar için talep düşer, insanlar fonlarını kripto borsalarından çekmeye başlar. Bu eğilime genellikle panik eşlik eder.

Boğa trendi süresince ise kripto piyasasının popülerliği büyür; kripto para almak isteyen insanlar artar, talep yükselir, fiyatlar büyür ve en yüksek seviyelerine ulaşırlar. Birçok yeni kripto projesi ve girişimi ortaya çıkar.

Kripto piyasasını çevreleyen bu zevk ise kendini her zaman fiyatlar en üst seviyelerine çıkıp tekrar düşmeye başladığı zaman kendini derin bir sinir bozukluğu ve hayal kırıklığına bırakır. Hazırlıksız yatırımcılar ise araştırmaya başlayıp kripto paralar neden düşüyor son dakika içinde ne kadar arasalar da, durum çok geç olabilir.

Akıllı yatırımcılar ise gözlerini canlı kripto fiyatlarına odaklar, aşağı düşüşleri her zaman düzgün analiz eder ve gelecek vadeden coinleri bulmak için kullanır. Aynı zamanda dikkate alınmalıdır ki ayı trendi (bazıları “kripto kışı” da der) sonrasında her coin hayatta kalamaz. Doğru analiz, kriptoların büyümeye devam edip gelecekte yeni yüksekliklere (bir sonraki boğa trendi) ulaşıp ulaşamayacağını anlamak için önemlidir.

 

Bir varlığın boğa döneminde zenginlik getirme ihtimali olup olmadığını anlamak için şu an piyasadaki kriptoların araştırmasını gerçekleştirmek önemlidir. Bu sebeple de kripto oranlarını aşağı veya yukarı hareket ettiren şeylerin ne olduğunu anlamak önemlidir.

Kripto Coin Fiyatını Aşağı veya Yukarı Yönde İten Etmenler

Daha önce dediğimiz gibi, kripto fiyatları piyasa trendleri tarafından belirlenir. Bu da arz ve talep ilişkisine bağlıdır. İşte önemli bir rol oynayan etmenler şunlardır:

Pump & Dump’lar. Büyük yatırımcılar coinlerini geniş çapta sattıkları zaman coinler için olan talebi yapay olarak düşürürler, ve fiyat da düşer veya tam tersi bir işlem gerçekleştirerek talebi ve fiyatı artırır, bu durumda da insanları coinleri satın almaya iterler.

Haberler ve medya. Bir kripto projesi ortaya çıktığında ve yüksek miktarda bir yatırımla reklamların interneti doldurması ve yatırımcıların dikkatinin çekilmesi. Haberler ve hevese odaklanarak kripto varlık satın almak tam olarak doğru değildir. Çok daha iyisiyse teknolojisi ve arkasındaki takım ile ilgili kendi araştırmanızı yapmanız, grafiklerini incelemeniz ve benzeri analizler gerçekleştirmenizdir.

 

İlgili kripto para listesi ve fiyatlarını görüntülemek isterseniz, size Avrupa’nın en büyük kripto para borsası listesinde üst sıralarda bulunan WhiteBIT’e hoş geldiniz diyoruz. Piyasa hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz de sitenin blogunu ziyaret edebilirsiniz.

 

 

26 Eyl 2023 - 10:54 - Ekonomi

Anket Hangi ilçe belediye başkanı görevine devam etsin?
Tüm anketler