Son Günlerde Büyük Artış Yaşayan XLM’de Son Durum!

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye'nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, Stellar Lumens (XLM) gelişmeleri ve XLM fiyatı hakkında bir yazı kaleme aldı.  

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye'nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, Stellar Lumens (XLM) gelişmeleri ve XLM fiyatı hakkında bir yazı kaleme aldı.

 

XLM Güncel Durum

 

Son 24 saat içinde yüzde 20’nin üzerinde artış gösterdi ve yazının kaleme alındığı sırada 0,1690 dolardan işlem görüyor. XLM 0,1977 dolara kadar yükseldikten sonra bir gerileme yaşadı. Buna ek olarak XLM’in 4 Ocak 2018 tarihinde 0,93 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdığını belirtmekte fayda var.

 

Birer kripto para haber siteleri olan CoinTürk ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi kripto para birimi, ABD’li yargıç Torres’in XRP’nin olumlu kararıyla başlangıçta toparlandığı ve geçen hafta 0,20 dolar civarında ulaştığı zirveleri henüz yeniden test etmedi. Ancak, XLM işlem hacimleri hala oldukça yüksek olduğundan, boğalar kontrolü elinde tutuyor gibi görünüyor.

 

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre XLM fiyatı olumlu gelişmelerden de etkilenmiş olabilir. Stellar, dünya çapında 8 milyar aktif ön ödemeli SIM kartı sanal banka kartlarına dönüştürmek için Fonbnk ile ortaklık kurduklarını duyurdu. Ayrıca uzmanlara göre XLM, teknik açıdan da hala iyi görünüyor.

 

Stellar (XLM) Nedir?

 

XLM (Stellar), 2014 yılında Jed McCaleb tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Stellar, finansal işlemleri hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla tasarlanmış açık kaynaklı bir blok zincir protokolüdür.

 

XLM, kendi blok zincirinde çalışan bir dijital varlık olarak kullanıcıların ve kurumların para gönderme, alışveriş yapma ve finansal işlemler gerçekleştirme imkanı sağlar. İşlem ücretleri oldukça düşüktür ve transferler genellikle saniyeler içinde gerçekleşir. Bu, Stellar'ın mikro ödemeler, sınır ötesi para transferleri ve ödeme işlemleri gibi alanlarda özellikle etkili olduğu anlamına gelir.

 

Stellar ağı, güvenli ve dağıtık bir şekilde çalışır. Merkezi olmayan bir yapıya sahip olması ve açık kaynaklı olması, projenin topluluk tarafından geliştirilebilir ve denetlenebilir olmasını sağlar.

 

XLM token'ı, Stellar ağı üzerinde yapılan işlemler için kullanılır. Aynı zamanda, ağın spam saldırılarına karşı korunmasına ve işlem yapmak için gereken asgari bakiyeye sahip olma gereksinimini karşılamak için kullanılır.

22 Tem 2023 - 14:16 - Ekonomi

Anket Sizce Sakarya'nın en önemli sorunu ne?