İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ile Tam Kusurlu Kazalarda Aracınız Güvende Olsun  

Motorlu kara taşıtları için sunulan sigorta ürünlerinden biri olarak kasko hizmetlerine dahil edilen İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası, maddi hasarlı kazalar için önemli bir teminattır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ile Tam Kusurlu Kazalarda Aracınız Güvende Olsun

 

Motorlu kara taşıtları için sunulan sigorta ürünlerinden biri olarak kasko hizmetlerine dahil edilen İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası, maddi hasarlı kazalar için önemli bir teminattır. İMM, zorunlu trafik sigortasının karşılayamayacağı mali kayıpların olduğu durumlarda sigorta sahiplerine ek güvence sağlar. İMM, kasko poliçesi kapsamında sunulan bir ek teminattır. Bir kaza sonucunda, zorunlu trafik sigortasının ödediği tazminat tutarını aşan maliyetler ortaya çıkarsa, ihtiyari mali mesuliyet sigortası devreye girer ve sigorta sahibini korur. Bu durumda, sigorta sahibi, kalan tutarlar için İMM poliçesine güvenebilir.

 İMM ürünü içeren kasko hizmetleri sayesinde zorunlu trafik sigortasının karşıladığı mali kayıpları aşan hasarlar söz konusu olduğunda, sigorta sahipleri kalan tutarlar için güvence altındadır. Yani herhangi bir kaza sonucu, karşı tarafa ödenmesi gereken mali tazminat tutarını aşan giderler ortaya çıkarsa, zorunlu sigortanın ödediği tutardan fazla olan kısım İMM ürünü ile karşılanabilir.  

 Ek teminat olarak da sunulabilen İMM ürünleri; yalnızca maddi hasarlı kazalarda araç zararları için değil, sağlık ödemeleri ve manevi tazminat ödemeleri için de kullanılabilir. Bu nedenle kasko sahipleri sıklıkla poliçelerine İMM ürünlerini de ekletir.

 Limitli ve Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyetin Farkları Nelerdir?

İhtiyari mali mesuliyet için belirlenen limit; zorunlu sigortanın karşıladığı mali kayıplardan arta kalan ödemeler için bu ürünün karşılayacağı maksimum tutarı ifade eder. İMM ürünleri limitli şekilde düzenlenebileceği gibi limitsiz İMM hizmeti de mevcuttur.  Sigorta şirketinin kasko sözleşmesine ekleyeceği İMM ürünleri, limitli şekilde yani tamamlanacak ödemenin sınırları belirli veya limitsiz olabilir. Limitli İMM ürünleri tayin edilen sınırlar dahilinde mali destek alınmasını sağlar. Limitsiz İMM desteği ise maksimum mali destek teminatlarından biridir ve zorunlu sigortadan arta kalan ödemeler için sigortalıyı güvencede tutar.

 Aracınız için İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası karşılaştırmak ve satın almak artık çok daha kolay! Sigortaladim.com, araç sahiplerine İMM sigortası seçeneklerini karşılaştırma ve uygun bir poliçe satın alma imkanı sunuyor. Sigortaladim.com'un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, tek bir platformda farklı sigorta şirketlerinin İMM poliçelerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, fiyatları karşılaştırabilir ve sizin için en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Ayrıca, sigortaladim.com üzerinden İMM sigortası poliçesi satın alırken zaman ve çaba tasarrufu yapabilirsiniz. Sadece birkaç adımda, aracınızı ek bir güvence altına alabilir ve maddi hasarlı kazalara karşı koruma sağlayabilirsiniz. Siz de sigortaladim.com'a girerek, kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası seçeneklerini karşılaştırabilir ve aracınız için en iyi poliçeyi satın alabilirsiniz!

01 Haz 2023 - 11:37 - Ekonomi

Anket Sizce Sakarya'nın en önemli sorunu ne?