Kurumsal Mail Nasıl Alınır? En Avantajlı Kurumsal E-Posta

Günümüzün gelişen e-ticaret platformlarında kurumsal e-posta hizmeti de olmazsa olmaz argümanlar arasında yerini almıştır. Söz konusu mail adresi, firmanın profesyonelliğinin önemli bir göstergesi olduğu gibi pazarlama alanında da etkisi olan bir araçtır.

Günümüzün gelişen e-ticaret platformlarında kurumsal e-posta hizmeti de olmazsa olmaz argümanlar arasında yerini almıştır. Söz konusu mail adresi, firmanın profesyonelliğinin önemli bir göstergesi olduğu gibi pazarlama alanında da etkisi olan bir araçtır. Günümüzün gelişen teknoloji koşullarında kurumsal e-posta adresinin alınması ve işletme sistemine entegre edilmesi son derece pratik bir işlem halini almıştır. Kullandığınız donanım ve altyapı özellikleri göz önünde bulundurularak işletmeniz için en optimum çözümlerin geliştirilmesi esastır.

Kurumsal mail adresi, sıradan bir mail adresi platformundan alınmış adreslerden farklıdır. Alacağınız mail adresi şirket adınız ya da kurumunuzun adı ile entegre olan bir mail adresi türüdür. Sıradan mail adresleri, hotmail, gmail ya da yahoo gibi uzantılara sahiptir. Kurumsal mail adresleri ise [email protected] gibi bir uzantıyı bünyesinde barındırır.

 Neden Kurumsal E-posta Kullanmalıyım?


E-ticaret sektörüne yeni başlamış olan firmaların birçoğu ilk etapta herhangi bir şirket adı barındırmayan ücretsiz e-posta hesaplarını kullanır. Örneğin; [email protected] türünde alınmış olan bir mail adresi işletme gereksinimlerini karşılar. Fakat söz konusu mail adresleri herhangi bir profesyonellik izlenimi vermediği için kurumsal e posta adreslerinin kullanılması çok daha mantıklı olacaktır. Aşağıdaki hususları göz önünde bulundurduğunuzda neden kurumsal e-posta adresi kullanmak zorunda olduğunuzu daha iyi anlayabilirsiniz:

 

●       Kurumsal bir e-posta adresi ile mail adresiniz karşı tarafa daha profesyonel bir görünüm izlenimi verir.

●       Mail adresleri genellikle kısa ve hatırlanması kolay isimler olduğundan pazarlama alanında etkisi fazladır.

●       Kurumsal e-posta adresi, işletmenin yasal bir işletme olarak tanınmasını sağlar. Bu da güven kazanımı konusunda işletmeye yardımcı olur.

●       Şirket mail adresiniz ile müşterilerinize mail gönderdiğinizde markanızın tanıtılmasına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Hangi sektör alanında faaliyet gösterirseniz gösterin, işletmeniz için bir kurumsal mail adresinize ihtiyacınız olacaktır. Müşterilerinizle etkin şekilde iletişim kurmak ve onların taleplerine kısa sürede cevap vermeniz için kurumsal e-posta adresinin etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Kurumsal bir e-posta adresiniz yoksa işletme faaliyetlerinizi sıradan mail adresi ya da telefonla yürütmeniz gerekir. Kurumsal bir altyapıya sahip olan bir mail adresi ile işletmenizin yazışma ve kampanyalarla ilgili tüm gereksinimleri karşılayabilirsiniz.

 

Kurumsal E-Posta Adresi Neden Bu Kadar Gereklidir?
 

Kurumsal e-posta almanın neden bu kadar önemli olduğuna yukarıdaki başlığımızda değinmiştik. Bu başlığımızda kurumsal e-posta adresinin gerekliliğini ve bu argümanı kullanarak neler yapabileceğinize değinmek istiyoruz. Satın aldığınız kurumsal e-posta adresi ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 

●       Müşterilerinizle şirket ismini içeren bir mail adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

●       Müşterilerinizin şirket ya da ürünlerinizle ilgili sorularına kısa süre içerisinde profesyonel bir kimlikle cevap verebilirsiniz.

●       Satışa başladığınız ürünlerinizin tanıtımını kurumsal mail adresiniz ile yapabilirsiniz.

●       Ürünleriniz ve kampanyalarınız ile ilgili ayrıntıları pratik şekilde müşterilerinize iletebilirsiniz.

İşletmecilik faaliyetlerine yeni başlayanlar kurumsal e-posta adresi almanın zor olduğunu düşünebilir. Fakat günümüzün ilerleyen teknolojik imkânları sayesinde kısa süre içerisinde kurumsal e-posta adresi almanız mümkündür. Bunun yanında aşağıdaki hususları göz önünde bulundurarak işletmeniz için en iyi kurumsal mail adresini alabilirsiniz.

●       Alacağınız mail adresinin şirket adını barındırmasına dikkat edin.

●       Kurumsal mail adresinizin akılda kalıcı bir isim olmasını göz önünde bulundurun.

●       Profesyonelliğin artırılmasına yönelik şirket çalışanlarını da kurumsal e-postanın alt adreslerine dâhil edilmesi gerekir.

●       Kurumsal e-posta adresi alırken uzun yıllar söz konusu adresi sektör faaliyetlerinde kullanacağınızı göz önünde bulundurun.

 Kurumsal E-posta Barındırma Hizmeti Nedir?
 

İletişimde göz önünde bulundurulması gereken hususların başında "ilk izlenim" gelir. İlk görünümde elde edilecek algı, ilerleyen dönemde sektör faaliyetlerinin sağlıklı yürütülmesinde çok etkilidir. Fiziksel iletişimde nasıl ki dış görünüm çok önemli ise sanal iletişimde de firmanın imajını yansıtan argümanların kullanılması çok önemlidir. Bunlardan biri de sektör faaliyetlerinde kurumsal e-posta aracılığı ile iletişim faaliyetlerini yürütmektir.

Kurumsallaşma adına belirli bir profesyonelliği yakalayan firmalar web sitesinin barındırılması için hosting hizmeti almak zorundadır. Kurumsal e-posta barındırma hizmeti de şirketin iç ve dış iletişiminde yoğun olarak kullanılan barındırma araçlarından biridir.

Şirket içinde çalışanlar arasında iletişimin kurulması ya da şirket faaliyetlerinin müşterilere gösterilmesi amacıyla kurumsal e-posta kullanılması gerekir. Şirketin resmiyet kazanması açısından kurumsal e-posta kullanımını bir kural olarak da görebilirsiniz. Kurumsal e-posta kullanmayan şirketlerin faaliyetleri müşterilerde amatör bir izlenim bırakır. Bu nedenle e-ticaret faaliyetlerinde kurumsal e-posta barındırma hizmetinin alınmasına ihtiyaç vardır.

Home office tarzında faaliyet gösteren şirket sayısının artması ile birlikte kurumsal e-posta ihtiyacının da arttığı görülmektedir. Mail hosting hizmeti ile hosting paketlerinin bir arada kullanımı da mümkündür. Ancak bu hizmeti alırken sunulan servisin kapsamını da dikkate almalısınız. Çünkü bazı hizmet alanları şirketin sadece iç yazışma alanlarını kapsar.

Web sitesi üzerinden ya da dış kaynaklardan gelen e-postaların güvenli şekilde trafiğinin sağlanması, rutin olarak yedeklenmesi için güçlü bir altyapıya ihtiyaç vardır. Şirket hizmetlerinin ya da satışa sunulan ürünlerin iyileştirilmesi adına bu altyapının kurulması zaruridir. Site ziyaretçilerinin ve sadık müşterilerin görüşleri, dilek ve şikâyetleri bu anlamda kurulacak olan gelişim ağının en temel ihtiyaçları arasındadır.

Geri bildirimlerden alınan verilerden faydalanmak ve şirkette fiziksel olarak yer almayan çalışanların faaliyetlerini koordine etmek adına kurumsal e-posta barındırma hizmeti almanız gerekir. Profesyonel olarak yapılacak tüm ticari faaliyetlerde bu barındırma hizmetinden yararlanılmalıdır.

İşletmeler için Güvenli Kurumsal E-posta Nereden Alınmalı?
 

Kurumsal e-posta adresi almak için öncelikle şirketiniz ya da markanıza özel bir alan adı satın almanız gerekir. Günümüzde bu hizmeti sağlayan birçok domain firması vardır. Kurumsal kimlik açısından önemli olan ".com.tr" uzantılı bir domain adı bulmaktır. Alan adınızın daha evrensel bir kimlik ifade etmesini isterseniz ".com" uzantısını da tercih edebilirsiniz. İlk seçeneği tercih ettiğinizde kaşe ve ticaret sicil gazetesi beyanınızı da ilgili firmaya ibraz etmeniz gerekir.

İşletmeniz için en güvenli kurumsal web sitesi alma aracınız kurumsal mail hizmeti sağlayan firmalardır. Bu imkânlardan yararlanarak özel bir arayüze sahip olabilirsiniz. Öte yandan kota sınırı açısından işletmedeki departmana göre bölümleme de yapabilirsiniz.

Kurumsal mail hesabınızın olması işletmeniz açısından olağanüstü bir hareket özgürlüğü sağlar. Bütçenize uygun kampanyalardan istifade ile en uygun e-posta disk alanını satın alabilir, sınırsız olarak mail hesabı aktif edebilir, istemediğiniz e-posta iletilerini filtreleyerek daha güvenli bir mail trafiği yaratabilirsiniz. Ayrıca maillerinizi yedekleyerek daha kontrollü bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Natro ile Türkiye Lokasyonlu Kurumsal E-Posta Hizmeti
 

Kurumsal web sitesi faaliyetlerinde Natro'yu tercih ederek profesyonel mail hesapları oluşturabilirsiniz. Türkiye lokasyonlu kurumsal e-posta hizmeti alacağınız firmayı tercih ederek aşağıdaki avantajları elde edebilirsiniz:

●       10 GB ya da 50 GB seçeneklerini tercih ederek yüksek kapasiteli barındırma hizmeti seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

●       Aynı alan adını kullanarak farklı özellik ve kotalarda hesap oluşturmayı tercih edebilirsiniz.

●       Kişisel takviminizi oluşturabileceğiniz gibi paylaşılabilir ya da ortak takvim seçeneklerinden de istifade edebilirsiniz.

●       Takvim senkronizasyonunu pratik ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

●       Mobil ya da masaüstü cihazlarda adres defteri ve takvim senkronizasyonunu kullanabilirsiniz.

 

En uygun fiyatlı ve Türkiye lokasyonlu kurumsal e-posta paketlerine ulaşmak için natro.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 

26 Nis 2022 - 22:01 - Teknoloji --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak T54 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan T54 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler T54 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı T54 değil haberi geçen ajanstır.Anket Sakarya'da yaşadığın için mutlu musun?