Kuruluş Hakkında

Gazeteciliğin geleceğinin internette olacağı düşüncesiyle yola çıkarken hiçbir kişi, kurum, parti, dernek ve yapıyla ilişki kurmadan, tamamen bağımsız kalmayı tercih eden T54, 32 yıldır çok farklı mecralarda gazetecilik mesleğini icra eden Sezai Matur ve arkadaşları tarafından kuruldu.

Meslek hayatı boyunca özgür gazeteciliği her şeyin üstünde tutan Sezai Matur’un öncülüğünde kurulan T54, Sakarya’nın özgür sesi olmayı hedefliyor. Sakarya’da bağımsız gazetecilikte bir dönüm noktası olmayı amaçlayan T54, kimseye boyun eğmeden, kimsenin yörüngesine girmeden, ülkenin, şehrin ve halkın çıkarlarını savunan bir anlayışla yayınlarını sürdürecek.

Hiç kimseyi ötelemeden, sesini duyurmak isteyen herkesin sesi olmak, T54’ün yola çıkış nedenlerinden biri… T54, kısa sürede Sakarya’da tüm kesimlerin güvendiği bir mecra olmayı amaçlıyor. Yurttaş gazeteciliğinin en güzel örneklerini vermeyi amaçlayanT54’te okurlar, çevrelerinde olup biteni, fotoğraflayarak, görüntüleyerek katkı sunabilecekler. T54 okurları ayrıca, haber ve köşe yazılarına yapacakları yorumlarla seslerini duyurma imkanı bulacaklar.

T54, şehirde tüm olan biteni okurlarına kısa sürede duyurmanın sorumluluğunu taşırken bir yandan da Sakarya medyasının en geniş yazar kadrosuna sahip olmanın avantajıyla, şehrin bir düşünce kulübü olarak da görev yapacak. Yazarlarımız analizleriyle şehrin gündemini belirleyecek, şehrin sorunlarının çözümüne yol gösterecek.

T54, sadece yazılı haberlerin ve köşe yazarlarının yer aldığı bir portal olmayacak. Kısa ve özgün içeriklerle yeni medyanın sağladığı imkanlarla okurlarına, izleyici olma avantajı da sunacak. T 54 okurları canlı yayınlarla şehrin önemli olayları anında izleme imkanı bulacak.

Kısa sürede referans gösterilen bir mecra olmayı amaçlayan T54, sizlerin desteğiyle varlığını sürdürecek. T54’ü okuyanların, T54’le tanışanların çevrelerine tavsiye etmeleri bize verecekleri en büyük destek. Haberlerimizi, yazılarımızı, görsellerimizi sosyal medyada paylaşarak T54’ü tavsiye edebilirsiniz. Kısa sürede hep birlikte bir büyük T54 ailesi oluşturmamız mümkün.

Biz buna inanıyoruz. Sizin de inanmanızı istiyoruz…